Guadeloupe je ostrov Malých Antil, který se nachází v Karibském moři. Hlavním městem je Basse-Terre, největším je přístav Pointe-á-Pitre. Spadá pod Francii, je to tedy území Evropské unie. Když Kryštof Kolumbus ostrov roku 1493 objevil, nazval jej podle španělského kláštera Santa Maria de Guadeloupe.

| Video: Youtube

Hlavní dva ostrovy jsou spojené mostem a jsou různorodé. Jeden je hornatý s deštným pralesem, druhý je rovnější, s velkým množstvím sněhobílých pláží.

Na ostrově žije přes čtyři sta tisíc obyvatel, jsou to většinou potomci afrických otroků a francouzských osadníků. Před jejich příchodem obývali ostrov Indiáni zvaní Karibové. Vzájemným mísením vznikla současná mulatská populace používající při vzájemném styku kreolštinu zvanou guadeloupština. Úředním jazykem je francouzština.

| Video: Youtube

Africká a francouzská kultura je zde patrná prakticky na každém kroku. Turisté tak mohou spatřit propojení moderních měst, obyčejných vesniček, deštných pralesů a mimořádně krásných pláží. Pro velké množství řek a vodopádů nazývali původní indiánští obyvatelé ostrov Karukera, tedy Ostrov krásných vod.

| Video: Youtube