Od 13.00 do 20.00 hodin hostí Ústecké Podzemí pod Větruší druhý ročník Meruňkových slavností. Slibuje soutěže pro děti, dospělí si zasoutěží v pojídání meruňkových knedlíků, za vstupné 50 Kč návštěvníky čekají také koncerty a ohňostroj.

ŘEZ SHNITT

Téma Řez Schnitt si zvolilo pražské výtvarné sdružení Sukus pro své již 18. mezinárodní sympozium přímo v Zubrnicích. Vrací se sem pod vedením výtvarnice Vlasty Rydlové každé léto.

Oproti celoročnímu způsobu práce, kdy většinou pracuje každý sám ve svém ateliéru, je pro ně sympozium příjemnou změnou. Ve skanzenu během týdne každý vytvoří dílo na jedno pro všechny společné téma.

„Snažíme se, aby vznikala díla formálně vytříbená, pokaždé originální, myšlenkově bohatá, podnětná. Během sympozia vytvořená díla zůstávají přes léto vystavena na místě vzniku, tedy v kostele sv. Máří Magdalény v Zubrnicích. Pro návštěvníky výstavy je zajímavé sledovat, jak se který autor se zadáním vypořádal.

Minulé roky byla zpracována existenciální témata: Jeden svět, Jeden život, Stopy, Doteky, Hledání, Na cestě, Kontext… Výstava je vždy pestrá, divácky příjemná díky tomu, že díla jsou zhotovená rozličnými technikami z různých materiálů.

„Letos 13 výtvarníků z ČR a SRN tvoří díla na téma ŘEZ SCHNITT, ve výtvarné praxi je známý kánon zvaný zlatý řez. V oblasti hledání krásy by možná byl vhodnější výraz zlatý poměr," míní Vlasta Rydlová.

ČERT A KÁČA

Výtvarná díla z letošního sympozia budou vystavena v kostele sv.Máří Magdalény do 30. 8. 2016. Vernisáž se zde odehraje v sobotu od 18.00.

Výstava bude přenesena během září do pražské Galerie Pod radnicí. Zde bude ke shlédnutí od 14. září až do 6. října 2016.

V neděli láká velkobřezenský zámek od 14.00 hodin na prázdninovou loutkovou pohádku Čert a Káča od Minitheatre ze Sydney. Vstupné je 50 korun.