Je dobré si občas připomenout, v létě pak tím spíš, že nevázaná zábava není jenom pro děti. V každém z nás se kousek dítěte stále schovává! V rodinném Parku Mirakulum umí opravdové zázraky. Park s originálními herními prvky a atrakcemi přináší nevšední zážitek pro každého člena rodiny. Na ploše více než deseti hektarů na vás čekají rozličná lákadla i vzrušující podívaná. Z vodního světa se vypravte do podzemí, dovádět můžete na lesním hřišti, obří trampolíně i kyvadlových houpačkách.

Jste tu cobydupPark Mirakulum se nachází v bývalém vojenském areálu ve středočeských Milovicích, zhruba 50 kilometrů od Prahy. Autem jste tam cobydup, v sousedství parku totiž procházejí hned dvě dálnice – na Liberec a na Hradec Králové. Z Prahy vám tak cesta bude trvat pouze půl hodinky, z Liberce necelou hodinku a z Hradce Králové o něco málo déle. Rodinná vstupenka stojí 720 korun.

V lanovém centru si zahrajete na Tarzana a zažijete trochu adrenalinu zavěšeni na laně. A pokud máte rádi zvířátka a klasická zoo vás nebaví, proklouzněte do výběhu s holandskými minikozami, které si můžete i pohladit. Děti budou v sedmém herním nebi, a dokonce i dříve narození nebudou vědět, kam dřív skočit. Ale pozor, je to kontaktní a návykové.

K nejvyhlášenějším a nejvyhledávanějším atrakcím parku patří unikátní vodní dílo Oáza Vodní svět. Není to klasický vodní park, kde byste lenošili, ale podráždí i vaše mozkové buňky. Výraznou dominantou je totiž vodopád, jenž napájí potůčky a říčky, na nichž můžete popustit uzdu fantazie a vystavět hráze a přehrady. Největší úspěchy slaví rozverné kyblíčky umístěné nad hlavou. Postupně se totiž důmyslně plní vodou a nakonec se některý z nich převrhne. V letním počasí je ale nečekaná sprška nejen překvapující, ale nachytané „nešťastníky” rovněž osvěží. Dětí po této atrakci přímo šílí!

Pořádná jízda na Kamikadze

Je-li vaše dítko vodní živel, zamiřte s ním do aquaparku. Jedním z největších u nás je Aqualand Moravia. Oblíbený vodní svět leží u moravské přehrady Nové Mlýny v obci Pasohlávky kousek od Brna. Má vnitřní i venkovní část a celkem 14 bazénů určených k plavání i k relaxaci. Děti ovšem nejvíc ocení dětský bazén se skluzavkami, stříkacími pistolemi, děly, želvou, tuleněm a polévacími kyblíky. To hlavní jsou ale místní atrakce. Vybírat tu můžete celkem z dvaceti různých skluzavek a toboganů. Ti nejodvážnější se spustí střemhlav dolů po místní nejprudší skluzavce s příznačným názvem Kamikadze nebo skočí na nafukovacím kruhu přímo do kráteru sopky.

Ostatní mohou zkusit třeba jízdu toboganem potmě, divokou řeku či U rampu nebo můžou závodit se svými kamarády na třídráhové skluzavce, kdo ji zvládne sjet první. V Aqualandu se také často konají akce s bohatým animačním programem, který malé návštěvníky rozhodně nadchne.

Pokec s robotem

Máte trochu větší děti a také vy si při návštěvě zábavního centra chcete přece jen přijít na své? Vydejte se do liberecké IQLandie. Toto moderní science centrum je určeno pro všechny zvídavé děti, jež chtějí vědět, jak vše ve světě funguje, a dospělé, které stále baví si hrát a poznávat zábavnou formou. IQLandia je rozdělena do deseti expozic, k tomu zde navíc pořádají různé doprovodné programy a workshopy.

K nejoblíbenějším místům v IQLandii patří část věnována lidskému tělu, kde si můžete popovídat s humanoidním robotem Thespianem. V další expozici se podíváte do vesmíru, v jiné zase pod zem a v další se stanete tajným agentem.

Pokud vám nebude vadit, že se třeba i trochu umočíte, můžete si zaexperimentovat s vodou nebo zjistit, co dokážou jednotlivé živly. Na simulátoru přírodních katastrof si pak vyzkoušíte, jak vypadá pořádná vichřice nebo zemětřesení. Součástí IQLandie je i IQPark, jenže je určen těm nejmenším badatelům.

PŘEDCHOZÍ
1/3
DALŠÍ