Jak se zúčastnit ankety: Stačí do 20. května 2020 vyplnit formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz

Jak situaci s dovolenými vidí čtenáři Deníku:

Dovolená v Česku. Co si myslí čtenáři.Zdroj: Deník

Kdo zaváhá, neušetří

Cestovní kanceláře zaměřené na zahraniční dovolenou pláčou, ty orientované na tuzemské zájezdy budou mít žně. Například Čedok zaznamenal o dovolenou v Česku trojnásobný zájem oproti loňsku.

Češi v pohybu.Zdroj: DeníkŽádané jsou hlavně horské hotely s dětskými kluby. „Rodiče vítají dovolenou, kde bude postaráno o jejich děti, a oni si užijí zasloužený odpočinek,“ řekla Deníku mluvčí Čedoku Eva Němečková.

Podle Tomáše Trejbala z portálu Hotel.cz se nejčastěji rezervují letní pobyty na pět až sedm nocí, což je v průměru o dvě noci víc než loni.

„Převládá zájem o menší objekty s bazénem. Raketově vzrostla poptávka po all-inclusive pobytech,“ řekl Deníku Trejbal. Poptávka nabídku výrazně převyšuje.

Český Krumlov o prvním májovém víkendu.
VIDEO: Začíná pomalu ožívat. Do Českého Krumlova vyrazili čeští turisté

Ceny zatím nestouply

Ceny zatím proti loňsku příliš nestouply, klienti přesto nemají vyhráno. Záležet bude na tom, jak zareagují poskytovatelé služeb. „Mezi lidmi je zakořeněný mýtus, že dovolená přes cestovní kancelář je cenově nevýhodná, a proto si mnoho z nich kupuje pobyty přímo na hotelu,“ uvedl Petr Krč z kanceláře ATIS.

Na svůj přístup ale mohou doplatit. „Ubytovatelé musí někde vygenerovat tržby, kterými sníží ztráty za období, kdy platil zákaz provozu hotelů,“ vysvětlil. Ceny od cestovek ale neporostou, ujistil. „Byly totiž smluvně garantovány pro klienty již v loňském roce,“ konstatoval Krč.

Jezero Most se už stává atrakcí, přestože přístup k vodě ještě není povolen kvůli výstavbě rekreačního zázemí na pobřeží.
FOTO, VIDEO: Mostecký “Jadran” ožívá. Lidé chodí k novým plážím

Kdo si ještě tuzemskou dovolenou nezajistil, neměl by otálet. „Dle zájmu o pobyty a vývoje obsazenosti lze očekávat, že bude nouze o jakékoliv last minute nabídky. Klientům proto doporučujeme brzkou rezervaci pobytu,“ řekl Deníku manažer SPA.cz Richard Šipoš.