Jeho výkon byl přitom v rámci všech přihlášených účastníků suverénně nejlepší a za osm roků existence výzvy nikdo podobnou vzdálenost do práce neurazil. Devětatřicetiletý nadšený cyklista a běžec to má přitom vzdušnou čarou do práce okolo dvaceti kilometrů.

„V rámci pravidel bylo možné si trasu prodlužovat, takže jsem samozřejmě nejel nejkratší cestou, ale často jsem to bral přes okolní obce. Měl jsem vytipované určité okruhy,“ popsal svůj úspěšný recept na pokoření všech rekordů David Vozár.

Při cestě z práce u Otrokovic si to zpátky do Hradiště vyšlápl přes Zlín, Holešov, Kroměříž, Hradiště, Velehrad, Buchlovice, Boršice, Kostelany, Brod, Nivnice, Dolní Němčí, Ostroh, Veselí, Kyjov a Hodonín.

„To byl zrovna okruh, který mi dal zhruba tři sta kilometrů a zabral mi přes osm hodin jízdy,“ upřesnil David Vozár. V průměru tak ujel přes sto šedesát kilometrů denně. Jak sám přiznává, někdy to byly takzvané vyjížďky na morálku.

Silou vůle

„Květen se vůbec nepovedl, co se týká počasí, takže jsem často sedal na kolo jenom silou vůle. Však jsem taky původně chtěl atakovat hranici šesti tisíc kilometrů. To mi ale počasí nedovolilo,“ neskromně přiznal David Vozár.

Jeho denní rituál osm hodin v práci, osm hodin v sedle se narušil až těsně před samým závěrem. „To jsem začal tušit, že i když nedám šest tisíc, tak můžu pokořit alespoň rekord z předchozích ročníků. V práci jsem si tedy vzal dovolenou a za poslední tři dny ujel tisíc kilometrů,“ vzpomíná dnes už s úsměvem David Vozár.

Cenu pro nejlepšího cyklistu výzvy si převzal nejenom v Praze, ale i v Uherském Hradišti od spolku O-KOLO, který tam výzvu organizuje. Za jeho úspěchem pak stojí i společnosti Juvacyklo či organizace Rozběhejme Hradiště.

„Vlastně jsem se přihlásil hlavně proto, abych zviditelnil náš spolek pro běh a potom, abych zviditelnil Hradiště. Příští ročník výzvy pak budu do práce běhat a mým cílem je opět pokořit dosavadní rekord v běhu,“ dodal nezmar David Vozár.