S rostoucím přílivem náročných cestovatelů, kteří jsou ochotní si připlatit za maximálně komfortní dovolenou a neobvyklé zážitky, se vedle tradičních hotelů a penzionů začaly v Beskydech objevovat i méně obvyklé nabídky.

V těchto dnech mezi ně přibyly Valašské chaloupky U Pařízků ve Velkých Karlovicích. Nový areál se nachází v klidném údolí Léskové.

Dvě stylové dřevěnice jsou obklopeny udržovanou zahradou. Jejich zvláštností je, že se vzhledově neliší od tradiční lidové architektury Valašska.

Uvnitř ale hostům nabízejí hotelový komfort.

Sauna i podlahové vytápění

V kuchyni tak místo běžného sporáku najdete sklokeramickou desku, ve vybavení nechybí myčka ani kávovar. V obývacím pokoji vedle obřích stylových kamen s dostatečnou zásobou dříví pak nechybí plazmová televize či domácí kino. V přízemí pak hosté dřevěnice mohou ocenit podlahové vytápění či vinotéku.

„V Beskydech přibývá návštěvníků, kteří vyžadují pohodlné zázemí jako v moderním hotelu, přitom ale upřednostňují naprosté soukromí a intimní atmosféru ubytování. Právě pro ně jsme naše chaloupky připravili,“ vysvětlil majitel areálu Martin Pařízek. Je přitom přesvědčen, že díky poptávce návštěvníků Valašska doba pro podobnou turistickou nabídku právě „uzrála“.

Zájem o pronájem chaloupek mu zatím dává za pravdu. Atraktivní jsou nejen pro zájemce o rodinnou dovolenou, ale například i organizátory firemních akcí či komornějších školení.