Pulčínské skály se těší velké oblibě mezi turisty. Výchozím bodem pro výlet do Pulčin je malebná vesnice Lidečko, kde již od cesty uvidíte Čertovy skály. Ke skalám se váže několik pověstí. Jednou z nich je pověst o Rozině, kterou její otec nemohl provdat, protože nebyla ani chytrá, ani hezká. Až jednou místní hospodu navštívil hezky ustrojený muž, který s Rozinou tancoval až do rána. Později se ukázalo, že má místo jedné nohy kopyto a je to čert. Otec nechtěl svou dceru dát čertovi, proto mu ji přislíbil pouze za podmínky, že čert obrátí potok hore Lidečkem. Ten začal nosit skály, aby postavil hráz, to se mu však nepovedlo.

Čertova žebra jsou prý na skalách dodnes vyznačena od toho, jak je přenášel na svých zádech. Pokud na pověsti nevěříte, pak věřte alespoň odborníkům, že strmá skalní stěna je vztyčenou vrstvou rozpukaného pískovce a je natolik pevná, že odolává silám větru i deště dodnes.

Tři kilometry po modré turistické značce od Čertových skal jsou v lesích ukryté Pulčínské skály. Mezi nejznámější skalní útvary patří Zámčisko, Izby a Pět kostelů. Neuspořádaně naskládané balvany se spojují do skalních stěn, které jsou vysoké i 20 metrů, dlouhé 250 metrů a nachází se v nadmořské výšce 600 až 750 m n. m. Z velké části je zastiňuje vegetace, kterou tvoří zakrslé břízy, borovice a buky.

V období středověku na vrcholu skal býval hrad Pulčiny, ten však dnes připomínají již jen schody vytesané do skály. Dříve skály poskytovaly ochranu zbojníkům, nebo i prostým lidem z okolních vesnic, kteří se zde skrývali před nájezdníky z blízkých Uher. Dnes jsou oblíbeným místem pro trampy, kteří kde mají své základny a také je zde upravené veřejné tábořiště, vybavené dřezy s tekoucí vodou, latrínami, a dokonce i dřívím na oheň.

Významnými návštěvníky skal v minulosti byl například básník Svatopluk Čech, nebo malíř Mikoláš Aleš. Básník dokonce do povídky Hovor listí zahrnul pověst o Ludmile, která se zabila skokem ze skály kvůli nešťastné lásce.

Zajímavosti v okolí

Valašské Klobouky – centrum Jižního Valašska s historickým jádrem a lidovými roubenkami, nabízí ubytovací kapacity i možnosti stravování.

Trubiska – lovecký zámeček z 19. století jihovýchodně od obce Pozděchov.

Čubův kopec – Rozhledna u Francovy Lhoty tvarem připomínající valašský klobouk. Poskytuje výhledy na Javorníky, Vizovickou vrchovinu a Bílé Karpaty.