Někteří milovníci lyžování vytáhli sjezdové či běžecké lyže. Rodiny obdivovaly výhled ze Stezky Valašky. Ať už byl důvod návštěvy Pusteven jakýkoliv, téměř nikdo si nenechal ujít návštěvu ledových soch, které jim tály před očima.

Pořadatelé netradiční „výstavy“ ledových soch, která se měla původně konat už v lednu, si zájem lidí pochvalují. „Pomohly tomu také jarní prázdniny na Ostravsku. Ale sochy nám rychle tají,“ řekla Dita Korčák Hrtusová, jež má na Pustevnách na starost marketing.

„Sochy ale tají, uvidíme, jak dlouho nám ještě vydrží,“ vyzvala Hrtusová případné další zájemce k brzké návštěvě Pusteven.

Netradiční formát

Původně zamýšlený termín na začátku ledna musel být posunut na pozdější datum, ani v novém termínu však nebylo možné postavit stany pro sochy a akci zorganizovat.

Pustevny jako obvykle ožily o víkendu návalem turistů, 20. února 2021.Pustevny jako obvykle ožily o víkendu návalem turistů, 20. února 2021.Zdroj: Deník / Jakub Omelka

„Nabízela se tedy možnost ledové kostky za desítky tisíc korun odvézt na parkoviště u mrazíren a nechat je roztopit nebo je přepravit na Pustevny a návštěvníkům nabídnout ledové sochy v jiném, netradičním formátu, tak aby nebyly porušeny žádné vládní nařízení,“ prozradila Hrtusová.

Sochy tak vznikly pod širým nebem v horní stanici lanovky v dostatečných vzdálenostech od sebe. Vznikaly mezi 7. až 12. únorem.