Se svou manželkou Irenou se do obytných vozů také zamiloval. Jeden si pořídil a začal ho rovnou pronajímat. Má registrační značku T0P D0VČA, což je i název jejich půjčovny. Nyní si pořizují už druhý vůz.

Co vás k cestování na kolech přivedlo?
Jsme rodina s malými dětmi kterou spojuje zájem o cestování. V posledních několika letech jsme se rozhodli cestovat v obytném voze a zprostředkovat tento zážitek i širší veřejnosti.

Kdy jste začali cestovat v obytném voze?
Když jsme cestovali se stanem, tak jsme trochu záviděli majitelům obytných přívěsů a majitelům obytných aut. Zvlášť pokud se léto nepovedlo a bylo chladno. Prošli jsme si i obdobím resortů u moře v běžných destinacích jako je třeba Chorvatsko a tak nějak jsme zjistili, že je to vlastně všude stejné. Deset dní jste připoután k jednomu hotelu a jedné pláži. Nic pro nás. Po narození dětí bylo pořízení obytného vozu jasnou volbou.

Dopravně bezpečnostní akce probíhala ve středu 17. dubna v Ústí nad Labem - Vaňově. Dopravní policisté rozdávali střízlivým řidičům nealko pivo.
OBRAZEM: Střízliví řidiči dostali od hlídky v Ústí nealko pivo

Jaké jsou výhody a nevýhody dovolené v obytném voze oproti klasickému hotelu?
Jsou to dva rozdílné světy. Cestování v obytňáku je aktivní dovolená. Vůbec se nenudíte, pořád je co dělat a každý den se probouzíte na jiném místě. Hlavně děti obytňáky milují. Jsou to takové malé chaloupky na kolech a to je fascinuje. Máte s sebou všechno, na co jste zvyklí z domova. Večery pod markýzou v Alpách nebo u moře mají také své kouzlo. Jste pánem své dovolené.

Kde jste všude byli s obytným vozem na dovolené?
Naše rodina procestovala jen nejbližší evropské země. Zatím jsme projeli naší republikou, Slovenskem, Maďarskem, Německém, Belgií, Holandskem a Švýcarskem. Náš vůz byl ale s našimi zákazníky o mnoho dále, má za sebou například i Litvu a Estonsko.

Jak často s ním vyrážíte na výlety?
Vítáme každý prodloužený víkend, každou možnou chvilku balíme a jedem.

Poslankyně Eva Fialová (ANO) se v červnu stěhuje do vyloučené lokality Předlice v Ústí
Vadí jí rasismus. Poslankyně Fialová se stěhuje do ghetta v Předlicích

Jaká místa jsou vhodná na přespání v karavanu?
Je lepší vyhledávat k přenocováni odlehlejší místa. V evropských zemích jsou celkem rozšířená místa u lesa s ohništěm, kde se dá přespat na druhý den zadarmo. Pro cestování na divoko jsou naše vozy vybaveny solárem, alarmem i signalizací narkotizačních plynů, CO2 a zplodin hoření. Nedoporučuje se nocovat na dálničních odpočívadlech a čerpacích stanicích. Existují údajně gangy, které se na těchto místech specializují na vykrádání obytných vozů.

Vyplatí se dovolená v karavanu?
Ve srovnání s dovolenou last moment v apartmánu v Chorvatsku, určitě ne! Je nutné si ale uvědomit, že s obytným vozem platíte za zcela jiný druh zážitku.

Jak jste přišel na to, že zkusíte v tomto oboru podnikat?
Vůz by většinu času prostál na parkovišti. A protože pracuji jako fotograf na firemních akcích, měl jsem léto, kdy firmy nic nepořádají, volnější. Manželka je na tom bohužel opačně. V létě pracuje o to více. Vlastní dovolenou si musíme z kalendáře doslova „vyrvat“. Tak ať obytňák užijí alespoň ostatní.

Linková doprava Ústeckého kraje, ilustrační foto.
Antimonopolní úřad zarazil obří zakázku na nákup autobusů za víc než miliardu

Kam se chystáte letos vyrazit na dovolenou?
Plánujeme severní Evropu, protože toto území je pro nás zcela nepoznané.

Kde vás můžeme i s vozy vidět?
Pokud budete stát o prohlídku našeho vozu, můžete nás prostřednictvím webu kontaktovat a rádi vám vůz předvedeme. Také budeme například koncem dubna na Offroad Cupu na Babinách a v květnu na Autosalonu Zahrady Čech v Litoměřicích.