Cyklistické sezona je pomalu na sklonku a v těchto dnech také finišuje letošní ročník Českolipského silničního poháru. Na akcích se v dobrém světle předvedli i domácí jezdci.Zeleňák v Rumburku

První z nich byl 30. ročník Tour de Zeleňák v Rumburku. Letošní závod byl už megalomansky pojatou akcí, pořadatelé rezignovali na omezení počtu startujících, a tak se na profilově náročnou trasu vydal balík zhruba 600 cyklistů, z nichž zhruba jednu šestinu čítali němečtí cyklisté.

Ti, kteří nestáli v prostoru startu již zhruba čtyřicet minut předem, neměli vůbec šanci propracovat se úzkými silničkami dopředu na čelo závodu. Závod byl jako každý rok krásný, množství diváků při cestě tvořilo správnou kulisu a také letošní cílový dojezd do prudkého kopce na Dymník, byl atraktivním zpestřením. Z týmu MS AUTO se skvěle dařilo Jaromíru Svobodovi, který si na trati počínal mazácky a vybojoval páté místo v kategorii mužů do 29 let. Velice solidní závod ale zajeli i ostatní členové klubu a skvělou odměnou pak bylo celkové vítězství MS AUTO v soutěži týmů.

O den později se na tradiční trati mezi Bělou pod Bezdězem a Kuřívody konala oblíbená časovka jednotlivců Podbezdězský závod. Zajeli rychlé časy a osobní rekordy na této trati Jaromír Svoboda (1. místo mezi juniory) a Josef Semerád (4. místo mezi muži do 49 let). Na pódium se ještě podařilo dostat v juniorské kategorii jezdícímu Radku Kuchaříkovi (3. místo).

Tradiční Pahorek

Povzbuzeni předchozími úspěchy vzhlíželi cyklisté MS AUTO k vlastnímu pořádanému závodu Pahorek 2014. Tradiční časovka do vrchu na Slunečnou je jednak těžkou dřinou a výhodou pro vrchaře, na druhé straně dává možnost na přiměřených tratích s hromadným startem vyniknout i žákovským a dětským cyklistům.

Také letos se zároveň mezi licencovanými cyklisty bojovalo o titul přeborníka Libereckého a Ústeckého kraje.

Dorazil bez šlapky

Jako první se představili mladší žáci. Jasnému favoritovi Papíkovi (CK Slavoj Terezín) velmi zdatně a překvapivě konkuroval domácí Adam Janda. Zhruba 750 metrů dlouhá trať a úvodním kopcem žákovský peloton řádně natáhla a prověřila.

Poté přišel na řadu závod nejmenších dětí do 7 let, který vyhrála šikovná Štěpánka Holcová z domácího oddílu. Hrdinou závodu byl však pětiletý Lucien Frydrych, který dorazil do cíle i bez ztracené šlapky…

Dramatický průběh měl závod starších žáků, s cílem na křižovatce ve Slunečné. Na prvním místě dojel Miloš Holec, který patří věkem ještě o kategorii níže, následovaný Matějem Balážem, který se stal i krajským přeborníkem. Čekalo se, že právě Baláž s Dominikem Nováčkem svedou zajímavý souboj, ale Dominikovi během kopce dvakrát spadl při řazení řetěz a jeho technických problémů využila talentovaná Lucie Hrdličková.

Vrcholem byly závody hlavních kategorií na cca 6,5 km dlouhé trati s převýšením přes 200 metrů. Vynikající výkon předvedl a celkové vítězství si odváží železnobrodský Tomáš Malík a jen o pár vteřin pomalejším časem opět předvedl svůj talent junior Jaromír Svoboda, který jasně předčil i vyhlášené vrchaře a lehké váhy, jako je Miroslav Živný nebo Jan Valeš.

K vidění byla celá řada pozoruhodných výkonů a výsledky tohoto závodu v mnoha kategoriích ještě dávají šanci na dramatické rozuzlení celkového pořadí seriálu při posledním dílu, kterým bude hromadný závod Babylon v okolí České Lípy.

Výsledky cyklistického závodu Pahorek 2014

Krajský přebor Libereckého kraje:

Mladší žáci: 1. M. Holec (MS AUTO).

Starší žáci: 1. M. Baláž, 2. D. Nováček (oba MS AUTO).

Kadetky: 1. A. Kopecká (MS AUTO).

Junioři: 1. J. Svoboda (MS AUTO).

Muži: 1. T. Malík (SSC Žel. Brod), 2. M. Živný (KCL Kooperativa Liberec), 3. J. Semerád, 4. P. Nováček, 5. M. Hanus (všichni MS AUTO).

Veřejný závod:

Muži 19-29 let: 1. P. Živný (KCL Kooperativa Liberec), 2. J. Slavík (Slavík cycling team).

Muži 30-39 let: 1. M. Kubíček (Mnichovo Hradiště), 2. M. Guse (TJ KOVO Praha), 3. P. Veselý (SP kolo load).

Muži 40-49 let: 1. J. Valeš (Bohemie Nový Bor), 2. R. Beneš (BMC), 3. O. Pavlas (Kolokrám).

Muži 50-59 let: 1. M. Bílek (CSK Markus), 2. R. Kamenický (TJ Rumburk), 3. Z. Černý (SKC Pečky).

Muži nad 60 let: 1. J. Burgr (CSK Markus), 2. M. Novák (BMC racing), 3. I. Kubín (CSK Markus).

Junioři: 1. V. Měsíček (KÚC bike sport Ústí nad Labem), 2. M. Slavík, 3. M. Munzar, 4. P. Nováček ml., 5. R. Kuchařík, 6. T. Reichelt (všichni MS AUTO).

Ženy do 39 let: 1. T. Mikulová (Lomnice nad Popelkou).

Ženy nad 40 let: 1. K. Pultarová (KCL Kooperativa Liberec).

Starší žáci: 1. L. Hrdličková (Mike bike team), 2. T. Tilleová (Česká Lípa).

Žáci 11-12 let: 1. A. Janda (MS AUTO), 2. L. Salehová (Horní Libchava), 3. D. Anderle (MS AUTO).

Žáci 8-10 let: 1. A. Vyskočil, 2. L. Anděl, 3. L. Valešová, 4. L. Křenčilová, 5. J. Frydrychová, 6. M. Semerád (všichni MS AUTO).

Děti do 7 let: 1. Š. Holcová, 2. K. Křenčilová (obě MS AUTO), 3. D. Anděl (Česká Lípa), 4. L. Frydrych (MS AUTO).