Hlavní, prázdninová sezona odstartovala. V Šiklově mlýně u Zvole nad Pernštejnem a v Dolní Rožínce to nicméně hučí už od 30. června. V přírodním amfiteátru a na náměstí westernového městečka lze denně spatřit divadelní představení, westernové i taneční produkce, vystoupení se zvířaty a nově v úterý a ve čtvrtek také noční ohňovou show. Areál má ovšem otevřeno nonstop od úterý do neděle až do konce prázdnin. Pokud vezmete rodinu do Šiklandu, prožijte dny plné společných zážitků.

Rozhýbat se můžete na sportovním hřišti, v místním aquaparku, v lanovém centru i v lese. Děti si zablbnou na trampolíně, zastřílí z luku, naučí se práskat bičem a nad hlavou roztočí kovbojské laso. A zatímco vy v klidu odpočíváte na zahrádce, herci, umělci, animátoři i moderátoři se vašim ratolestem věnují skutečně naplno.

Rodinná dovolená s dětmi na Vysočině v Šiklandu je zkrátka zárukou skvělého dne i dlouhodobějšího pobytu uprostřed divoké přírody. Rozmanitost aktivit a různé možnosti ubytování totiž řadí areál dokonce mezi nejvíce využívané pro letní dovolenou v České republice. Místo uchvátí nejen velkého i malého návštěvníka, na své si přijdou také senioři, pro něž provozovatelé připravili speciální pobytové balíčky.

Westernové městečko

Srdcem Šiklova mlýna je westernové městečko, které v údolí řeky Bobrůvky leží více než dvacet let, a po celou dobu dýchá na návštěvníky atmosférou z dob osidlování Divokého západu.

Je také nejstarší částí areálu, jeho první budovy se začaly stavět již v roce 1994. Dnes jde o jeden z největších českých přírodních amfiteátrů (až pro 2,5 tisíce diváků), nabízí divadelní představení, zvířecí a westernovou show, noční ohňové show a zábavný program na náměstí po celý den.

K jednodennímu výletu si lze zakoupit balíček zábavy, nebo výhodný dárkový poukaz. Čtyřdenní, pětidenní či týdenní pobyty si můžete pořídit i dnes, kdy většina prázdninových resortů nestačí s dechem. Strávíte tu skutečně několik dní a nebudete se nudit.

V zooparku si vaše děti pohrají s králíky, kozami, mohou pozorovat paví rodinku i živého dikobraza, zajezdí si na ponících, uvidí koně či bizony. Najdete tu opravdu mimořádný výběr dětských atrakcí, jako jsou například skákací hrady, lukostřelba, rýžování zlata, jízda na koni, zrcadlový labyrint, trampolíny, vláčky Union Pacific nebo Safari, aquapark s divokou řekou, biotop, megatrampolínu i několik sportovních hřišť. A vy zatím můžete prošmejdit stylové obchůdky, kavárny a bary.

Letiště a strašidelný zámek Draxmoor

Součástí Šiklova mlýna je nejen letiště, kde se každoročně pořádají setkání ultralehkých letadel z celé ČR a vyhlídkové lety pro návštěvníky, ale rovněž i areál motosport military offroad, kde se konají mistrovské závody. Můžete si tu také zajezdit ve speciálně upraveném vozidle bojové pěchoty.

Budova historické sýpky ze sedmnáctého století je zase proměněna na trojpatrový stylový strašidelný zámek. Trocha adrenalinu ve strašidelně-fantastické expozici nikomu neuškodí. Ale to není vše!

V Draxmooru je také 3D kino, strašidelný výtah a zcela nové zámecké nádvoří s pohádkovými domečky na kuřích nožkách i soškami strašidelných postaviček. Chmurné emoce z děsuplné prohlídky zámku zaženete u občerstvení Pod dračí skálou (v Šiklandu nelze minout ani řadu dalších skvělých restaurací, rychlých občerstvení nebo barů).

A na památku či pro radost sobě i svým blízkým můžete udělat radost drobnými dárečky, jež zakoupíte v malebné prodejně suvenýrů. Kromě strašidel, pavouků, kostlivců a lebek si vaše děti mohou pořídit i „opravdové“ kouzelné hůlky. Lehce se s nimi převtělí do Harry Potterů, čarodějů nebo lesních víl.

Ubytování v Šiklandu

Abyste strávili noc na Divokém západě, nemusíte letět do USA. Nároční klienti preferují hotelové budovy Colorado Grand a Arizona v takzvaném mexickém stylu nabízející v interiérech moderně zařízené a vybavené pokoje. Z oken i prosklených stěn pak máte výhled na rozlehlé pastviny, lesy a údolí řeky Bobrůvky.

Pokud ovšem toužíte po skutečné romantice, ubytujte se rovnou v Kempu Crazy River. Můžete se usídlit v jednom z pětisrubových apartmánů s přízemním podlažím a podkrovím, vlastní kuchyňkou, koupelnou a sociálním zařízením.

Každý z nich má i vlastní terasu s posezením a možností grilování. Využít můžete i mobilheimy pro celou rodinu nebo skupinu přátel či jednu z deseti chatek s terasou a parkovacím místem v těsné blízkosti.

A zaručený tip? Pokud si chcete užít atmosféru westernového městečka opravdu naplno, zarezervujte si nocleh v pravém indiánském teepee! Budete se cítit jako praví indiáni a ještě se dobře vyspíte. 

Připravované akce:

Velká ohňová show
28. 7. od 10 hodin
Ohňová show patří k vrcholům sezony. I letos se můžete těšit na skvělou akci s kaskadéry, pyrotechniky, jezdci na koních i pohád-kovými bytostmi.

 

Rodeo show
4. 8. od 10 hodin
Mistrovství České republiky v rodeu má již mnohaletou tradici. V Šiklově mlýně se jelo poprvé v roce 1997. Nenechte si ujít atraktivní dobytkářské disciplíny a rychlostní závody

Festival lásky11. 8. od 10 hodin
Festival lásky, radosti a skvě-lé muziky pro všechny gene-race. Vystoupí Ewa Farna, Ben Cristovao, Jakub Smolík adalší. Pro děti budou připravené workshopy, dámy rozptýlí salón krásy a pánové se vyřádí na offroad dráze. Zamilované páry se mohou přihlásit do soutěží Svatba roku nebo Originální zásnuby.

Gastro fest18. 8. od 10 hodin
Festival dobrého jídla a skvě-lých drinků nás v letošním prvním ročníku provede cestou kolem světa. Ochut-náte speciality z mnoha jeho koutů, exotické, tradiční i ku-riózní pokrmy a nahlédnete pod pokličku skutečným kuchařským mistrům.