Oprava páteřní silnice přes město začala v polovině června a původně měla být hotová do konce září. Zhruba měsíční zdržení způsobily problémy s přeložkami kabelů a opravami dešťové kanalizace. Investorem opravy silnice za asi 31 milionů korun s DPH byl Královéhradecký kraj a stavba byla součástí projektu opravy silnice ze Dvora Králové do Bílé Třemešné.

Vodorovné značení s cyklopruhem

Stavbaři ještě na silnici nyní dělají dokončovací práce jako instalaci dopravního značení nebo opravy objízdných tras. "Největší novinkou vodorovného značení bude vyznačení cyklopruhu ve směru od mostu Jana Palacha po křižovatku s Alešovou ulicí," uvedl vedoucí městského odboru dopravy a silničního hospodářství Jan Sedláček.

Příští rok chce radnice na Benešově nábřeží postavit chodník a cyklostezku podél Labe a opravit most Jana Palacha. Na opravu mostu město získalo od kraje dotaci pět milionů korun. Celkem by investice města na nábřeží měly dosáhnout deseti milionů korun bez DPH.

Měsíční zpoždění měla i oprava komunikace na Hradec Králové

Již v září stavbaři po opravě otevřeli příjezdovou silnice do Dvora Králové nad Labem ve směru od Hradce Králové. I tato investice za asi 21 milionů korun s DPH měla zpoždění, a to přes jeden měsíc. V průběhu stavby se totiž zjistilo, že spodní vrstvy cesty jsou v mnohem horším stavu, než se čekalo. Navíc se řešila i obnova kanalizace.