Většinou plno mají penziony na Prášilsku. „Přesně to samozřejmě říci nemohu, ale mohu odhadnout, že z větší části jsou na Silvestra ubytovací kapacity už obsazeny. Bývá to tak každoročně. Maximálně se může něco uvolnit na poslední chvíli, že někdo odřekne rezervaci," uvedl místostarosta Prášil Josef Rada. Návštěvníky podle něj neodradí ani zimním sportům nepřející počasí. „Máme vyzkoušeno, že na počasí nezáleží. Na Silvestra lidé přijedou stejně," dodal Rada.

OBJEDNÁVAJÍ UŽ V LÉTĚ

Podobná situace je ve zbytku západočeské části Šumavy. Obsazeno, ale zkušební telefonát může znamenat úspěch. „Na Silvestra máme už obsazeno a pokud vím, na Modravě je plné vše," konstatoval recepční hotelu Modrava Václav Dubenský. „Zrovna dnes ráno se mi uvolnily dva pokoje. Zvoní telefony, nevím, jak to bude vypadat za hodinu, ale zatím ubytování u nás možné je. Jinak je samozřejmě lepší rezervovat si ubytování na Silvestra dříve, většina hostů je má objednané už od léta," uvedla v úterý před desátou hodinou provozovatelka hotelu Antýgl Eva Válková. Poslední tři volné pokoje měli v úterý dopoledne v hotelu Srní. „Několik lidí totiž na poslední chvíli stornovalo rezervace, takže šance ještě je," informovala recepční Blanka Hančová.

Volná místa měli v úterý také v železnorudském hotelu Belveder. „Na konci září jsme měli hotel na Silvestra zcela vyprodaný. Jenže když jsme dotyčnému vystavili fakturu, nezaplatil. Tak jsme ho uháněli, ale v půlce prosince jsme se dozvěděli od policie, že to byl podvodník. Na poslední chvíli jsme začali obsazovat patnáct pokojů," vysvětlil majitel hotelu František Strnad mladší.