Začátek března je pro nedočkavé turisty každoročně časem pookřání v přírodě. Koná se oblíbený pochod Předjaří v Poohří. Letos se na několik různě dlouhých tras vydají už po jednatřicáté.

Milovníci pohybu na čerstvém vzduchu se v sobotu 7. března opět setkají u Obecního úřadu ve Slavětíně, kde je zároveň i cíl. Očekávají se stovky lidí. „Při minulém jubilejním 30. ročníku jsme zaznamenali 345 účastníků," uvedli pořadatelé z Klubu českých turistů TJ Lokomotiva Louny. Do pěkné obce s ještě krásnější okolní přírodou míří každoročně nadšenci z blízkého okolí i z celé země.

Startovat bude možné po předchozí registraci mezi 7. a 10. hodinou. Opět budou připraveny trasy pro všechny kategorie turistů, vhodné například pro rodiny s dětmi i ty, kteří si chtějí pořádně „dát do těla". Pěší účastníci si budou moci vybrat z tras v délkách od 10 do 35 kilometrů. Cyklisté budou zdolávat 25 nebo padesátikilometrovou trasu.

Účastníci budou mít na obdivování krás přírody spoustu času. Limit, do nějž musejí dorazit do cíle, je odpoledne v 17 hodin. Pak pochod končí.