Skiareál zvyšuje komfort pro návštěvníky lyžařského střediska, když investoval 50 milionů korun do stavby čtyřsedačkové lanovky vedoucí z Horních Míseček na Medvědín.

„Jde o původní čtyřsedačku, kterou ve Svatém Petru nahradila současná šestimístná lanovka na Pláně. V uplynulých měsících proběhla její kompletní repase, obnova se týká téměř všech částí lanovky. Měníme všechny opotřebované díly a některé úseky vyměňujeme kompletně za nové, jako například hlavní elektromotor. Nové bude i čalounění sedaček a nástupní brány," přiblížil repasi čtyřsedačky ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že středisko v současnosti pracuje už také na terénních úpravách a rozšíření sjezdových tratí.

Zahájena již byla stavba dolní stanice, následovalo budování horní stanice i příprava samotné trasy lanové dráhy, některé z podpěr lanovky byly usazovány pomocí vrtulníku. Zdejší oblíbená sjezdovka Machytka se navýší o 1,5 hektaru. Skiareál rozšiřuje jak její horní, tak i dolní část a zásadně tak zlepší její propustnost.

Původní lyžařské vleky M, M1 a M2 zůstanou, odstraněn bude vlek Machytka (L). Díky nové lanovce zjednoduší skiareál návštěvníkům jízdu z parkoviště na Medvědín, zkrátí dobu odbavení a celkově jim nabídne podstatně větší komfort jak přepravy, tak lyžování. Novinkou letošní zimní sezóny je také Burton snowpark na Horních Mísečkách pro milovníky snowboardingu a freestylového lyžování. Má zcela novou dispozici i pod trasou nové lanovky a využít jej mohou začátečníci i zkušení jezdci.

Bohatá aprés-ski zábava

Vedle lyžování nabízí Špindlerův Mlýn také řadu aktivit a atrakcí pro celou rodinu. Oblíbenou atrakcí je Špindlerovské Ledárium u horní stanice lanovky Svatý Petr - Pláň. Originální výstavu ledových soch nabízí Skiareál návštěvníkům již třetí zimní sezónu, letos se mohou příchozí těšit na umělecká díla ve stylu Star Wars.

Během dovolené ve Špindlu si můžete užít i pravidelné víkendové akce ve Svatém Petru, Snow show i mezinárodní sportovní závody. V centru města nebude chybět ani oblíbené kluziště s půjčovnou bruslí nebo základní hokejovou výzbrojí.

Skiareál letos zrekonstruoval samoobslužnou restauraci na dojezdu sjezdových tratí ve Svatém Petru. Moderní restaurace Stadion má nový interiér a vyšší kapacitu k sezení. Novou přístavbu získala i panoramatická restaurace Na pláni na hřebenech hor.

S Gopass kartou levněji

Skiareál již třetím rokem nabízí výhodný Gopass věrnostní systém. S věrnostní čipovou kartou mají lyžaři řadu výhod. Skipasy mohou nakupovat přes e-shop www.gopass.cz za výhodnější cenu než u pokladny. Na nadcházející zimní sezónu si mohli zájemci s Gopass kartou dokonce pořídit celosezónní skipasy za pouhých 4.990,- Kč. Členové mají levnější i občerstvení v restauracích a aprés-ski barech i nižší ceny v půjčovnách a prodejnách a získávají různé odměny.

Skiareál ve Špindlerově Mlýně oficiálně zahájí lyžařskou sezónu 9. prosince. Tradiční Ski opening o druhém prosincovém víkendu nabídne celodenní program pro dospělé i děti.