Vybrané fotografie zdobí stěny galerie původně historické budovy z konce osmnáctého století, kde původně byla barvířská výroba. Dnes slouží v Plané jako cukrárna U kostela. „Fotografie jsem vybíral tak, aby tam byly hlavně vidět nejvyšší hory a také města," řekl Deníku a dodal: „Nejsem fotograf, zrcadlovku mám krátce, takže to pro mne bylo celé premiéra."

Premiérou byla i návštěva Himálají. „Asi dvacet let to byl můj sen. V té době jsem měl i sen, že bych lezl i nahoru na nějaké osmitisícovky. Dělal jsem hodně sporty, konkrétně triatlon. Jenže nebylo moc času a ani peněz. Takže jsem se k takové výpravě dostal až po dvaceti letech," dále popsal Petr Meller, jež si z výpravy přinesl nejen řadu fotografií a vzpomínek. „Když jsme přijeli, myslel jsem si, že mne zde už nic nerozhází. ale když se dostanete zpátky do všedního koloběhu, tak vás to stejně vše semele," reagoval na zážitky. „Tam po vás nikdo nic nechce a jenom máte starost o to se najíst a obléknout, prostě přežít ten den a vidět vysoké hory. Taková očista…"

Spolu s dalšími účastníky výpravy trávili pod horskými velikány dvacet dva dní a nejvýše vystoupali do míst 5650 metrů nad mořem. Fotografie z cest mohou zájemci vidět vždy v provozní době ve zmiňované cukrárně.