Užít si lahodné tekuté hrozny pod slunečníkem na jedné z mnoha pražských kaváren či restaurací s krásným výhledem na Hradčany zní sice báječně, ale pravou vinařskou atmosféru zažijete jedině ve vinném sklípku obklopeni sklenkami plnými tekutých bobulí.

Nevšední degustační zážitek, jež vás vrátí i o několik století v čase zpátky, vám nejen podráždí chuťové pohárky, ale seznámí vás rovněž s dlouholetou tradicí moravského vína v největší vinařské obci České republiky. Domovem známých Habánských sklepů jsou totiž Velké Bílovice.

Vinařská pohádka se začala psát před více než čtyři sta lety. Reformní novokřtěnci, kteří si říkali Hutterovi bratři, patřili k uznávaným řemeslníkům, výborným stavitelům a skvělým vinařům. Na Moravě je však přejmenovali na Habány, což je zkomolenina německého Haus haben. Stáli u zrodu mnoha vinných sklepů a v největším z nich dnes sídlí a vyrábí víno vinařství stejného jména.

Na svou dlouholetou tradici mohou být náležitě hrdí a v jedinečném odkazu pokračují do dnešního dne. Habánské sklepy patří totiž pravidelně k nejoceňovanějším vínařům mezi tuzemskými značkami. „V letošním ročníku prestižní soutěže Salon vín, která každoročně oceňuje sto nejlepších vín z Čech a Moravy, uspělo naše vinařství hned čtyřikrát,“ uvádí ředitel vinařství Josef Svoboda.

Místní kvalita vín začíná promlouvat i do napěchované evropské konkurence. Moraváci tak pomalu ale jistě zatínají drápky do vinařského žebříčku. Ryzlink rýnský 2013 pozdní sběr se totiž v roce 2017 umístil dokonce mezi tisícovkou nejlepších vín z celého světa.

Neobvyklé léto

Se sběrem letos ve Velkých Bílovicích začali rekordně brzy. Již 16. srpna totiž dozrál Muškát moravský, po němž bude následovat Müller Thurgau. „Jsme teprve v počátcích, a proto je velmi brzy na hodnocení kvality a množství. Počty hroznů ve vinicích sice ukazují na vysokou úrodu, o té však rozhodne až jejich hmotnost,“ dokládá důsledky sucha a vedra na kvalitu hroznů Svoboda.

Příznivé podmínky teplého léta se co do kvality pozitivně projeví zejména u modrých odrůd. Bílé odrůdy totiž běžně dozrávají v době, kdy jsou už chladné noci a ještě teplé dny, kdy vzniká typický charakter moravských vín.

„Letos tomu bude jinak alespoň u dříve dozrávajících odrůd, a tak je to pro vinaře trochu neznámá situace. Letošní průběh vegetace je specifický a vymyká se všemu, co vinohradníci pamatují,“ hodnotí novou situaci Svoboda.

Současné horké a suché léto ale rovněž způsobuje nedostatek vody ve vinicích. Držme tedy moravskému vínu palce. Jestli bude trpké, nebo sladké, totiž záleží nejen na vypitých skleničkách, ale také na srážkách, jež spadnou do začátku sklizně.

Habáni odhalují tajemstvíProhlídka nově zrekonstruovaných sklepů vede vinotékou a budovou vinařství, kde jsou k vidění dřevěné vinifikátory i lisovna, a pokračuje do dobového i moderního sklepa, kde probíhá degustace. Atmosféru vinotéky umocňují i dřevěné sudy umístěné ve speciálním humidoru za sklem. Právě v nich zraje víno pro místní poklad a vlajkovou loď Zweigeltrebe barrique.