Výsledky za rok 2018 ještě agentura CzechTourism nezveřejnila, nicméně lze předpokládat, že po započítání celoroční návštěvnosti se krkonošská Stezka vyšvihne na druhou pozici v Královéhradeckém kraji.

Po roce a půl od zahájení provozu v červenci 2017 překonala nová atrakce s dominantní, 45 metrů vysokou věží, hranici půl milionu návštěv. Aktuálně jich statistiky evidují 540 tisíc. Ještě v letošním roce chtějí přivítat v Janských Lázních návštěvníka s číslem 750 tisíc. Přispět k tomu má například instalace nových zvířecích prvků, které ještě více zpestří procházku mezi stromy ve výšce desítek metrů nad zemí.

„Návštěvnost nám rostla a lidé se k nám vraceli. Vnímáme to jako znamení, že nemáme usnout na vavřínech. Letos se chceme pokusit posílit spolupráci s dalšími atrakcemi v regionu,“ říká Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše. Pro udržení vysoké návštěvnosti její tým připravuje různá vylepšení a modifikace a také mnoho tematických událostí v průběhu roku.

Těmi nejbližšími budou Velikonoční pomlázkování 20. a 21. dubna a Čarodějná jeskyně 30. dubna. V polovině května Stezkou proběhnou smíšené týmy běžců s vozíčkáři v rámci charitativního běhu Ford Run Up. S místním maskotem veverčákem Emilem mají možnost 1. června oslavit rodiny Den dětí a 6. července druhé narozeniny Stezky.

„Snažíme se, aby byla Stezka pro nové návštěvníky co nejzábavnější a těm, co u nás už jednou byli, přinesla nějaký nový zážitek,“ vysvětluje Marie Jarkovská.

Každý rok něco nového

„Jedním ze stálých úkolů našeho týmu je veřejnosti vysvětlovat a ukazovat, že Krkonoše jsou krásné a stojí za návštěvu nejen v zimě a létě, ale také ve zbývajících ročních obdobích. Snažíme se tedy nejenom nám, ale celému regionu prodlužovat sezonu,“ doplňuje Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky.

Na projektu se aktivně podílí Správa Krkonošského národního parku. „Stezka korunami stromů Krkonoše znamená skvělou příležitost, jak ukázat návštěvníkům ‚pěkný‘ les. To je takový, který přežije sněhovou i kůrovcovou kalamitu a pořád zůstává lesem. A právě v takovém se Stezka nachází,“ říká Michal Skalka, vedoucí ekologické výchovy Správy KRNAP, a dodává: „Každý rok společně připravujeme něco nového a hledáme další možnosti a příležitosti, jak návštěvníkům říct, čím jsou Krkonoše výjimečné a proč stojí za to je chránit pro budoucí generace.“

Návštěvnost turistických cílů v roce 2017

Královéhradecký kraj

Pořadí Místo Návštěvy v tisících
1. Zoo Dvůr Králové 518
2. Záměk Dětenice 239
3. Stezka korunami stromů Krkonoše 230
4. Staré Hrady 147
5. Areál Kuks 110

Česká republika

Pořadí Místo Návštěvy v tisících
1. Pražský hrad 2377
2. Lanovka Petřín 2066
3. Zoo Praha 1445
4. Aquapalace Praha 835
5. Aqualand Moravia Pasohlávky 721
9. Zoo Dvůr Králové 518
45. Stezka korunami stromů Krkonoše 230

Zdroj: CzechTourism