Dozlatova upečená husička patří ke svátku svatého Martina stejně jako mladá vínka. Husy se 11. listopadu pečou již od dávných dob. Teorií o spojitosti svatého Martina s husami je několik. Podle jedné z nich prý husy světce rušily při kázání a za to nyní pykají na svatomartinském pekáči. A 11. listopadu se připravují proto, že právě v tento den byl svatý Martin pohřben.

Tradice má možná i prozaičtější důvody – v tomto období se většinou dostatečně vykrmené husy zabíjely, aby si lidé mohli před předvánočním půstem pochutnat na tučné pečínce. Navíc husu často dával hospodář místo platu nebo se jí řešily různé poplatky a daně.

Husy tak jsou již několik staletí tradičním pokrmem. Kromě nich se v tento den pečou i svatomartinské rohlíky nebo také podkovy a přesně v 11 hodin se otvírají láhve s prvním vínem z letošní úrody. Tím začíná zima a končí zemědělský rok, což bylo třeba pořádně oslavit svatomartinským posvícením.

Svatomartinské hodování tak není žádným novodobým komerčním výmyslem. Jen se na tento starý zvyk na nějakou dobu pozapomnělo. Pokud se vám nechce péct husu doma, můžete na ni zajít do mnoha restaurací. Kromě pečínky se samozřejmě můžete těšit na tradiční sladkosti a mladá svěží vína.

Vyberte si restauraci

Bašta v Nuslích
Kam jinam se vydat na pečenou husu než do restaurace, která se přímo specializuje na pečené husy a kachny. V restauraci U Bansethů a sousedském pivovaru Bašta po celý rok tu pečou vynikající kachny plněné bramborovými lokšemi a zelím, na objednávku vám také připraví celou dozlatova upečenou kachnu nebo jihočeskou husičku.

K ní se podává červené zelí se sušenými švestkami a kysané bílé zelí zahuštěné bramborami a knedlíky. Celou nebo čtvrtku pečené husy budou samozřejmě nabízet i od 10. 11. do 18. 11., navíc si budete moci objednat husí kaldoun z drobů s knedlíčkem, husí játra na portském nebo posvícenský koláč.

Ceny: kaldoun 45 Kč, husí játra 88 Kč, celá husa (3,6 kg) 1000 Kč, čtvrtka husy se zelím a knedlíkem 249 Kč.
Kontakt: www.bansethu.cz.

Lokály od Ambiente
Svatomartinské hody budou o víkendu pořádat i ve všech restauracích Lokál spadajících do sítě Ambiente. Podniky se zaměřují na tradiční českou kuchyni a pečená husa nebo husí kaldoun tu samozřejmě nesmí chybět.

O víkendu nabídnou husy v Lokále U Bílé Kuželky, Nad Stromovkou a v Hamburku v Karlíně a v Dlouhé, do Kunratic si ně budete moci zajít až do 16. listopadu K huse si pak můžete vychutnat místní vyhlášenou„Plzeň“ z tanku.

Kontakt: www.lokal.ambi.cz.

S francouzským šarmem
Již od 5. listopadu připravují svatomartinské menu v překrásné secesní restauraci Art Nouveau v Obecním domě. Každý den od 12 do 16 hodin je možné si objednat tříchodové menu s nápojem (minerálkou) v ceně.

Jako předkrm dostanete husí kaldoun s játrovými knedlíčky, hlavní chod je konfitované husí stehno s bramborovými knedlíčky a červeným a bílým zelím a dezert bramborové lokše s hruškovými povidly sypané mákem.

Ceny: za celé menu 499 Kč.
Kontakt: www.francouzskarestaurace.cz.

S výhledem na Karlův most
Tak si můžete vychutnat husí menu v Hergetově cihelně u Vltavy. Až do 11. listopadu si tu pochutnáte na nadýchaných knedlíčcích s konfitem z husích stehen s domácí švestkovou omáčkou, tradičním husím kaldounu, grilovaném husím prsu a konfitu ze stehna s karlovarským knedlíkem a kokosovo-makovém dortíku.

Ceny: knedlíčky 2 ks 365 Kč, kaldoun 265 Kč, grilované prso a konfit ze stehna 495 Kč, dortík 195 Kč.
Kontakt: www.kampagroup.com.

Od mistra šéfkuchaře
V luxusní restauraci Augustine na Letné si slavný šéfkuchař Marek Fichtner připravil jednu husí specialitu. Až do neděle vám zde naservírují pečené prso a konfitované stehno se šalvějovou omáčkou, kaštanovou nádivkou, pyré z červeného zelí a kapustou.

Ceny: svatomartinská husí specialita 530 Kč.
Kontakt: www.augustine-restaurant.cz.

Zapijte husu vínem
Chcete-li si husu vychutnat stylově s mladým vínem, vyrazte na ni do Wine barů Vinograf. Na Senovážném náměstí vás čeká až do neděle degustační menu s menšími porcemi, jehož součástí bude pečená husí paštika s rakytníkem a bylinkovým chlebem, husí kaldoun s podzimní zeleninou a žemlovými knedlíčky s foie gras, kachní játra foie gras s perníkem a jablečným pyré, pomalu pečené husí stehýnko s červeným zelí a bramborovými lokšemi a dýňový koláč se skořicovou zmrzlinou.

Během oběda bude možné ochutnat i jednotlivé speciality a navíc husí prsíčko s bramborovými noky a kaštany. V Míšeňské je možné si objednat pečenou husí paštiku s rakytníkem a bylinkovým chlebem a husí kaldoun. Klasická nabídka vín se rozšíří o vína ročníku 2018 z vinařství Kočařík, Dobrá Vinice, Hort a Nové vinařství.

Ceny: pečená husí paštika s rakytníkovým džemem 195 Kč, husí kaldoun 89 Kč, pečené husí stehýnko 395 Kč.
Kontakt: www.vinograf.cz.

Pořádná husí zabijačka
Ti, kteří si pečenou husičku lépe vychutnají s pivem, se mohou vydat do restaurace Ossegg na Vinohradech, jejíž součástí je minipivovar. Husí hody tu probíhají také až do neděle, jsou inspirované zabijačkou a nabídka husích specialit je opravdu široká.

V předkrmech najdete husí tlačenku nebo grilované husí jelítko a jaterničku, z polévek můžete vybírat mezi husím kaldounem a husí prdelačkou. Na velký hlad si dejte husí stehno s červeným a bílým zelím a škubánkovými plackami, husí zabijačkový gulášek nebo grilované husí prso s černým kořenem a růžičkovou kapustou.

Milovníci sladkého si pak jistě pochutnají na svatomartinských koláčích s mákem, tvarohem a povidly. Vše pak zapijte třeba čtrnáctistupňovým svrchně kvašeným speciálem Martin.

Ceny: husí tlačenka 135 Kč, husí prdelačka 55 Kč, husí gulášek 215 Kč, koláče (2ks) 55 Kč.
Kontakt: praha.ossegg.com.

Pochutnejte si venku
Svatomartinskou husu vám připraví nejen v restauracích, můžete na ni vyrazit třeba i na náměstí Jiřího z Poděbrad. Již poosmé sem přijede svatý Martin na bílém koni a představí vám nejlepší vína od tuzemských vinařů z podzimního sběru. Farář z kostela Nejsvětějšího srdce Páně Jan Houkal také mladému vínu požehná. Kromě toho budete moci samozřejmě ochutnat pečené husy z českého chovu podávané tradičně s knedlíkem a se zelím. Info na www.praha3.cz.

Svatému Martinovi bude zasvěcena i pražská Náplavka. V místech kde se běžně koná farmářský trh otevře své stánky 30 vinařů z Čech a z Moravy. Chybět samozřejmě nebudou ani různé husí pochutiny - husí pečínka s knedlíkem a se zelím, husí kaldoun, husí játra s jablky, husí burgery, sendviče s trhaným husím masem či paštiky s whisky. Info na www.svatomartinskeslavnosti.cz

Zajímá vás, jak chutná první víno z pražské vinice? Svatomartinským vínem si budete moc 11. listopadu přesně v 11 hodin a 11 minut připít na vinici sv. Kláry v Tróji. K vínům se bude podávat pečená husa a kaldoun, vynikající koláče ze Zámecké pekárny a další dobroty. Více na www.botanicka.cz.

Pokud vydržíte ještě týden, vydejte se 17. listopadu na Letnou do Zemědělského muzea. Již podvanácté se tu bude konat tradiční slavnost Letenská husa spojená s degustací svatomartinských vín od moravských a českých vinařů. U stánků koupíte nejen pečenou husu, ale i další husí speciality, třeba játra. Info na www.nzm.cz.