Nafukovací bazén s lodičkami

Kde: Aquadrom Most, Topolová 801
Otevírací doba: pondělí–neděle 9.00–20.00
Vstupné (celodenní/zlevněné): 180 Kč/135 Kč
Proč právě sem: Aquapark může být skvělým místem letní zábavy pro nejmenší. Lákadlem pro ně může být Aquapaddler, tedy nafukovací bazén s lodičkami. Nechybí tu ale ani dětské hřiště nebo nafukovací hrad. Bývalé termální koupaliště se skládá jak z venkovního, tak z vnitřního koupání. Součástí toho venkovního jsou tři bazény s ohřívanou vodou. Mezi atrakcemi dospělí také najdou třídráhovou skluzavku nebo vodní děla.

Nejdelší tobogán v České republice

Kde: Aquapalace Praha, Pražská 138
Otevírací doba: pondělí–neděle 9.00–22.00
Vstupné (celodenní/zlevněné): 759 Kč/509 Kč
Proč právě sem: Návštěvníci se můžou svézt na nejdelším tobogánu v České republice, který je dlouhý čtvrt kilometru. V areálu je kromě tohoto rekordmana také dalších jedenáct akčních tobogánů, několik saun, fitness centrum, římské lázně a další možnosti. Vodní svět, který má rozlohu větší než devět tisíc metrů čtverečních, je největší aquapark ve střední Evropě. Skládá se ze tří paláců, ve kterých se pro každého něco najde.

Člunový tobogán

Kde: Aquacentrum Pardubice, Jiráskova 2664
Otevírací doba: pondělí–pátek 6.00–21.00
Vstupné (celodenní/zlevněné): 245 Kč/205 Kč
Proč právě sem: Jedno z nejmodernějších aquacenter v České republice a největší ve východních Čechách nabízí skutečně pravou vodní zábavu. Lákadlem může být přes sto metrů dlouhý člunový tobogán, který vede třeba i přes venkovní část areálu. Navíc ho zájemci sjíždějí na nafukovacích kruzích a jet mohou i ve dvojicích. Pro nejmenší je v areálu k dispozici brouzdaliště s vodními zvířátky nebo interaktivní vodní ucpávačka.

Infografika

Tornádo

Kde: Aquapark – Centrum Babylon, Liberec
Otevírací doba: pondělí–neděle 10.00–21.00
Vstupné (celodenní/ zlevněné): 350 Kč/240 Kč
Proč právě sem: Jedním ze čtyř tobogánů tohoto aquaparku je adrenalinový spacebowl Tornádo, dále jsou zde například tobogány Dráček, Galaxie či Anakonda. Aquapark Babylon je nejznámější v České republice díky imitaci přímořského městečka s vysokým majákem poblíž mořského světa s korály, chobotnicemi a poklady. Návštěvníci se můžou těšit na mořská akvária, vodní hrad, vodotrysky s gejzíry, jeskyně nebo divokou řeku.

Vířivka v centru Krkonoš

Kde: Aquapark Špindlerův Mlýn
Otevírací doba: pondělí–neděle 10.00–21.00
Vstupné (celodenní/zlevněné): 500 Kč/ 290 Kč
Proč právě sem: Pro milovníky odpočinku je ideálním řešením Aquapark Špindlerův Mlýn, který nabízí relaxaci například v malé a velké vířivce. Dalším lákadlem můžou být jedinečné masážní trysky a perličková lůžka, která jsou umístěná v bazénech. V areálu je také wellness nebo pára a sauna s přilehlým bazénkem na následné ochlazení. Po relaxaci je možné si užít vodní kola, tři tobogány nebo například divokou řeku.

Trojskluzavka

Kde: Vodní svět Kolín, Masarykova 1041
Otevírací doba: pondělí–pátek 8.00–21.00; sobota–neděle10.00–21.00
Vstupné (celodenní/zlevněné): 440 Kč/290; 480 Kč/320 Kč (so–ne)
Proč právě sem: Milovníci dobrodružství v kolínském aquaparku ocení trojskluzavku složenou ze tří drah, každá s délkou více než třicet metrů. Za hodinu zvládne svézt až tři sta šedesát lidí. Lákadlem ale může být i tobogán vedoucí mimo jiné venkovním areálem nebo kruhový bazén s pulzujícím míčem, který vyvolává umělé vlnobití. Nejmenší návštěvníci mohou využít brouzdaliště se skluzavkou ve tvaru hada.

Žlutá vodní skluzavka

Kde: Aquapark Olomouc, Kafkova ulice
Otevírací doba: pondělí–neděle 9.00–19.00
Vstupné (celodenní/ zlevněné): 180 Kč/150 Kč
Proč právě sem: Přes jedenáct metrů dlouhá skluzavka je součástí letního venkovního areálu olomouckého aquaparku. Průměrná doba skluzu je asi tři sekundy, ale ti nejrychlejší ji zvládnou sjet klidně i za dvě. Zájemci ji zdolávají nejčastěji vleže na zádech nebo nohama napřed. Součástí areálu je dále také modrý tobogán dlouhý přes sto metrů. Všechny atrakce ústí do venkovního bazénu, jehož součástí je mimo jiné chrlič nebo vodní stěna.

Červený tobogán s divokou řekou

Kde: Aquapark Vyškov, Sportovní ulice
Otevírací doba: pondělí–neděle 8.00–20.00
Vstupné (celodenní/zlevněné): 100 Kč/80 Kč
Proč právě sem: Jednou z atrakcí vyškovského aquaparku je v letních měsících tobogán s průplavem k divoké řece, který mohou sjet nejodvážnější zájemci, stejně jako divoký kanál. Z atrakcí lidé také ocení chrliče vody, vodní hrad nebo masážní lavice. Součástí areálu je také vnitřní plavecký bazén nebo brouzdaliště pro malé děti. Lidé toužící po relaxaci zase ocení vířivou vanu nebo finskou saunu.

Stometrový tobogán

Kde: Aquapark Vodní Ráj, Romana Havelky 5a, Jihlava
Otevírací doba: pondělí–neděle 10.00–20.00
Vstupné (celodenní/ zlevněné): 120 Kč/70 Kč
Proč právě sem: Krytý tobogán, který je sto osm metrů dlouhý, není jedinou skvělou atrakcí akvaparku. Vodní Ráj nabízí také venkovní vyhřívaný bazén, divokou řeku, brouzdaliště, masážní trysky, skupinovou vířivku, saunu, vodopády a další lákadla. Park je v provozu celý rok, venkovní atrakce jsou však otevřené pouze přes léto. Areál zahrnuje stánky s rychlým občerstvením a také restauraci. Aquapark je svojí rozlohou největší na Vysočině.

U Wave - Rampa

Kde: Aqualand Moravia, Pasohlávky
Otevírací doba: pondělí– neděle 9.00–21.00
Vstupné (celodenní/ zlevněné): 799 Kč/499 Kč
Proč právě sem: Velká atrakce ve tvaru U rampy nabízí adrenalinový zážitek s barevnými efekty. Nejoblíbenější turistické místo na jižní Moravě nabízí také vířivky, bazény, wellness, divokou řeku a další. V současnosti Aqualand Moravia připravuje několik změn, například nový tobogán se speciálními vodními proudy, díky kterým bude na tobogánu možné i stoupání. Podobný typ tobogánu je až v Texasu nebona Kanárských ostrovech.

Infografika