V sezoně tady necháte za dvoujlůžkový pokoj více než šest tisíc korun. Mimo ni můžete značně ušetřit. Řeč je o deseti nejdražších městech Evropy. V desítce se kupodivu usazují hned čtyři Švýcarská města. Nejdražším destinacím kraluje samotná Ženeva. Tady dáte za noc průměrně 6262 korun.

Nepřehlédněte: Hotel za 700 milionů korun se otevírá v Brně. Cílí na byznysmeny

Žebříček nejdražších měst přináší cestovatelký web trivago.cz na základě analýzy cen ubytování za rok 2016. V naší galerii se dočtete, které měsíce jsou nejdražší, které naopak nejlevnější a jak si stojí zdejší průměrné ceny. Ty jsou vždy uváděny za noc a dvoulůžkový pokoj.

Pohled na Matterhorn, nejkrásnější horu Evropy, nedaleko od Zermattu Zdroj: ricardoadelaide, VisualHunt.com/trivago.cz

Nejdražším městem Evropy se stala švýcarská metropole Ženeva, následovaná španělským letoviskem Costa Adeje (Tenerife) a Zermattem - švýcarským městečkem s perfektním výhledem na překrásnou horu Matterhorn.

Dále v desítce najdete Curych (průměrná cena za dvoulůžkový pokoj činila 5977 Kč za noc) a Luzern (5569 Kč), islandský Reykjavík (5491 Kč), britskou metropoli Londýn (4935 Kč), dánské hlavní město Kodaň (4835 Kč), řecké městečko Fira (Santorini, 4785 Kč) a italské Benátky (4754 Kč).

Který měsíc do těchto měst vyrazit?
Tato města jsou drahá jednoduše celoročně. Ovšem i tady se najdou období, ve kterých za ubytování ušetříte. Nápomocná by vám mohla být následující tabulka.

Čtěte také: Do Prahy přijelo v létě o dvě procenta víc turistů

Loni był v Ženevě nejlevnější prosinec, v těsném závěsu potom srpen, naopak za nejdražší označuje trivago.cz červen. Kdybyste chtěli ušetřit a jeli do Ženevy v jednom ze zmíněných měsíců, stál by vás pobyt o 1500 korun na noc méně.

Největší cenový rozdíl potom nastává ve městě Fira, to se nachází na ostrově Santorini. Ceny ubytování były v srpnu až na 7801 korunách. To je o 4500 korun za noc více, než v dubnu.

Dobrá zpráva visí ve vzduchu pro všechny, kteří by se do zmíněných destinací chtěli vydat teď, v lednu. Podle trivaga je právě v lednu zdejší ubytování vůbec nejlevnější z celého roku. Zajet můžete do švýcarského Curychu, do Reykjavíku, nebo třeba do Benátek. V březnu se místo do Zermattu či na Costa Adeje vydejte raději do Luzernu.