Tentokrát na něm nechyběli ani americký prezident Donald Trump či jeho ruský protějšek Vladimir Putin. Na francouzskou riviéru ovšem nedorazili jako hosté, ale v průvodu se objevily jejich loutky v nadživotní velikosti. A autoři si rozhodně nebrali servítky. Šéfa Bílého domu vyobrazili jako ďábelského klauna podobného tomu z hororu To, který v ruce svírá francouzského prezidenta Macrona ve žluté kapuci.

Yosemitský "ohňopád"
Když příroda čaruje. V Yosemitském národním parku se zjevil „ohňopád“

Atrapami se ovšem nestali pouze oni, ale také německá kancléřka Angela Merkelová či Kim Čong-un. Nechyběla ani loutka dnes již bývalého filmového magnáta Harveyho Weinsteina, kterému hrozí za znásilnění a sexuální útoky nejen na slavné hollywoodské herečky dlouholeté vězení.

„Jsou to postavy, které budí strach na celém světě,“ řekl agentuře Reuters jeden z tvůrců Cedric Pignataro s tím, že na pestrobarevnou akci se velmi hodí.

Na karnevalu jde ale především o zábavu, proto se nesmělo zapomenout ani karikaturu krále komiků Charlieho Chaplina.

Každoročně pro tuto akci vznikne obrovské pódium, kde se lidé představí v pestrobarevných kostýmech a maskách a na alegorických vozech.

Zdroj: Youtube

Rej masek i pestrobarevní tanečníci

Slavnost, která má do Evropy přivát brazilský optimismus z karnevalu v Riu, je letos ve znamení „Krále filmu“. Barevných masek, veselí a stovky tanečníků si lidé v přímořském městě užijí až do začátku března, kdy velkolepá akce vyvrcholí upálením krále karnevalu.

Aby mohla vzniknout takto velkolepá akce, věnují organizátoři přípravě velké úsilí. Umělci i sochaři tvoří ikonické obří postavy i několik týdnů.

Pozadu nejsou však ani Italové. Zároveň s karnevalem v Nice probíhá také tradiční benátský, který končí 5. března.

Megachile pluto
Největší včelu světa považovali za vyhynulou. Nyní ji objevili v Indonésii