Tuniský ministr zdravotnictví dnes podle tiskové agentura TAP oznámil, že do Tuniska nebude moci vstoupit žádný cestující bez negativního testu na covid-19 bez ohledu na zemi původu.

"Pro Českou republiku se nic nemění. Lidé mohou do Tuniska létat v rámci organizované turistiky s cestovními kancelářemi bez povinnosti prokázat se negativním testem na koronavirus," řekl ČTK místopředseda ACK Jan Papež. Tuzemské cestovní kanceláře obnovily lety do severoafrické země v sobotu.

Tunisko znovuotevřelo hranice pro turisty po více než třech měsících koncem června na základě systému semaforu, tedy podle epidemické situace v různých zemích. Pro Českou republiku odblokovalo omezení na konci července a ČR zařadilo mezi bezpečné země na začátku srpna. Od té doby se čeští cestující při cestě tam i zpět nemuseli prokazovat negativním testem na covid-19, ani nastoupit do karantény.

V Tunisku se od počátku pandemie covidu-19 dosud potvrdilo na 2310 nakažených koronavirem SARS-CoV-2 a 57 úmrtí v souvislosti s nákazou. V posledním týdnu tam zaznamenali výrazný nárůst odhalených případů za den, větší než koncem března, kdy byla dosud situace nejhorší. V úterý se tam potvrdilo 129 nakažených, což je nejvíce od počátku pandemie. Koncem března se denní nárůsty pohybovaly v desítkách případů (maximálně to bylo šest desítek denně).