Tuniský ministr zdravotnictví dnes podle tiskové agentura TAP oznámil, že do Tuniska nebude moci vstoupit žádný cestující bez negativního testu na covid-19 bez ohledu na zemi původu.

"Pro Českou republiku se nic nemění. Lidé mohou do Tuniska létat v rámci organizované turistiky s cestovními kancelářemi bez povinnosti prokázat se negativním testem na koronavirus," řekl ČTK místopředseda ACK Jan Papež. Tuzemské cestovní kanceláře obnovily lety do severoafrické země v sobotu.

Dovolená u moře - Ilustrační foto
Do Řecka letecky nakonec bez testu. Turisté ale stále cítí nejistotu

Tunisko znovuotevřelo hranice pro turisty po více než třech měsících koncem června na základě systému semaforu, tedy podle epidemické situace v různých zemích. Pro Českou republiku odblokovalo omezení na konci července a ČR zařadilo mezi bezpečné země na začátku srpna. Od té doby se čeští cestující při cestě tam i zpět nemuseli prokazovat negativním testem na covid-19, ani nastoupit do karantény.

V Tunisku se od počátku pandemie covidu-19 dosud potvrdilo na 2310 nakažených koronavirem SARS-CoV-2 a 57 úmrtí v souvislosti s nákazou. V posledním týdnu tam zaznamenali výrazný nárůst odhalených případů za den, větší než koncem března, kdy byla dosud situace nejhorší. V úterý se tam potvrdilo 129 nakažených, což je nejvíce od počátku pandemie. Koncem března se denní nárůsty pohybovaly v desítkách případů (maximálně to bylo šest desítek denně).