Cílem výšlapu pelhřimovských turistů se v sobotu 21. ledna stane Křemešník s rozhlednou Pípalkou. Jako bonus mohou turisté po dlouhých pěti letech využít i běžky a v rámci pochodu vystoupat na Křemešník na lyžích. Hromadný přesun účastníků do startu pochodu v Nové Bukové proběhne vlakem z Pelhřimova.

Hlavní organizátor celé akce Pavel Pípal z pelhřimovského odboru Klubu českých turistů zdůraznil, že jde o jeden z nejoblíbenějších turistických výšlapů roku a očekává účast až stovky turistů lačnících poznat zimní krásy Křemešnicka. „Sraz máme naplánovaný na sobotu v 7.15 přímo na vlakovém nádraží, odkud se společně přesuneme na start hlavní trasy v Nové Bukové, která je zároveň známým evropským rozvodím," řekl k akci Pavel Pípal, předseda pelhřimovských turistů.

Po výšlapu na Křemešník pak turisty čeká krásný výhled na Vysočinu z křemešnické rozhledny a také tradiční opékání špekáčků na ohni.
Zpět se mohou turisté vydat buď po svých nebo v půl druhé autobusem do Pelhřimova. „Všechny zájemce srdečně zveme na již 31. ročník tohoto pochodu, který je známý také pod názvem Memoriál Ludvíka Kosa," dodal Pavel Pípal k pozvánce na pochod.

Celkem letos kluby českých turistů na Pelhřimovsku připraví pro své členyi zájemce z řad veřejnosti na 14 výšlapů, přičemž k nejtradičnějším budou patřit 30. ročník nočního pochodu Pacovem, 33. ročník Letní Sovovy stezky na Pacovsku nebo 51. ročník Zapomenutých koutů Vysočiny na Lukavecku.

Turisty čeká také 43. ročník Cest Oktaviána Strádala za opečeným špekáčkem v Humpolci, 39. ročník Pelhřimovských pěšinek po střeše Evropy nebo 30. ročník Pohádkového lesa pro děti z Humpolecka.

Ivo Průša