Návštěvníci v centru získají nejen informace, ale i suvenýry nebo vstupenky na kulturní a jiné akce. V místě současného centra v Radnické ulici zůstane pouze informační centrum, přesune se obchod se suvenýry a předprodej lístků.

Turistické informační centrum bude v Panenské hned vedle vchodu do Mincmistrovského sklepa.

"Současné prostory nejsou úplně vhodné, protože infocentrum, obchod se suvenýry a předprodej vstupenek jsou samostatně a odděleně. Pro turisty i Brňany je to velmi matoucí a nastávají komplikace při využívání nabízených služeb," uvedla radní s kompetencemi v cestovním ruchu Petra Rusňáková (ANO).

Návštěvnické centrum stejně jako budovu parkovacího domu navrhl brněnský architektonický ateliér Hrůša.

"Umístění v přízemí parkovacího domu navazuje na život v centru. Nabízí výbornou dostupnost jak pěších s lepší vazbou k uzlu městské hromadné dopravy na České ulici, tak pro automobilovou dopravu. Je totiž na ideálním rozhraní mezi pěší a automobilovou zónou," uvedl architekt Petr Hrůša.

Turistické informační centrum zajišťuje ve městě činnost spojenou s cestovním ruchem. Nabízí několik informačních center, průvodcovské služby, stará se o kulturní památky, jako jsou Stará radnice, Kostnice u sv. Jakuba a další, a pořádá i celoměstské akce, například Brněnské Vánoce.

Parkovací dům za 210 milionů má být hotov do konce letošního roku. Zaplatí za něj městská společnost Brněnské komunikace. Nabídne okolo 360 parkovacích míst.