Okolo jezírka lásky, jak ho místní nazývají, vede frekventovaná stezka pro pěší i pro cyklisty, prst přitom neopomene smočit snad žádný z nově příchozích. Do jaké míry ovšem legenda funguje, to zatím nikdo nezkoumal.

Luhačovice nelákají na superadrenalinové atrakce tady nabízejí příjemné a poklidné zajímavosti, které potěší celou rodinu. Kousek od studánky Sirčena tak na vás čeká velký výběr herních a naučných prvků, lemujících Naučnou stezku ekoparkem Pod Starým Světlovem (to je zřícenina středověkého hradu).

Unikátní přírodní skluzavka

U Pozlovické přehrady, nedaleko známého autokempu Luhačovice, zas najdete dětské lanové centrum Pirátská zátoka. Atrakce určená dětem od tří do dvanácti let je umístěna na stromech a jištěna záchytnými sítěmi ve výšce do 170 centimetrů.

Díky tomu mohou rodiče své ratolesti doprovázet a v případě potřeby kdykoli zasáhnout. Na děti v centru čeká jedenáct disciplín s různou obtížností, také skluzavka a drobnější překážky, vše samozřejmě v pravém pirátském stylu.

Když jsme u skluzavek, nezapomeňme na tu u hotelu Vega. Nachází se totiž v bývalém zorbingovém korytě a jde o jedinou přírodní vodní skluzavku v Česku!

Měří 150 metrů, takže na ní můžete nabrat opravdu slušnou rychlost. A jelikož jsme v útulných Luhačovicích, u skluzavky nemůže chybět malá písečná pláž s převlékacími kabinkami a lehátky.

Zcela mimořádnou zajímavostí je Zahrada smyslů v Augustiniánském domě v Luhačovicích. V zahradě jsou zastavení odpovídající lidským smyslům. Tím prvním je „altán sluchu“, věnovaný kráse a léčivé síle hudby.

Můžete si tu sami zahrát na různé hudební nástroje, zapreludovat si na těch známých a vyzkoušet ty neznámé vše v klidu a v pohodě, aniž by vám dýchal na záda další zájemce o tuto atrakci. V případě, že na nic hrát neumíte a ani to nechcete zkusit, můžete si jen tak lehnout, zavřít oči a zaposlouchat se do hudby lesa.

U dalšího zastavení vás čekají dřevěné „lucerny“ plné vonných látek skořice, levandule, pryskyřice a místních bylin. Stačí jen otevřít dvířka některé z nich a nechat svůj čich, aby si dosyta užil. Zraku je věnován labyrint, hmatu zase „stezka bosých nohou“ a nechybí ani místo, kde si procvičíte cit v prstech.

Líbeznou tečkou za „rozcvičkou smyslů“ je návštěva jedlé zahrádky v okolí altánu. Tady čeká plno nejrůznějších chutných ovocných plodů a bylinek užije si tedy i vaše chuť. Kde jinde byste našli místo tak plné jednoduchých radostí? A takové jsou vlastně celé Luhačovice.