„Přírodní sníh zatím bohužel nenapadl. Chceme ale lidem vyjít vstříc, takže pokud vydrží i nadále mrazivé počasí, nic již zprovoznění sjezdovky na Horních Mísečkách o víkendu nezabrání," uvedl obchodní ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.

Sníh rychleji

Technika ale běží v celém areálu. „Na Hromovce a v části Svatého Petra jsme premiérově naplno spustili nový systém zasněžovacích sprch. Instalovali jsme jich tu přes sedmdesát. Jde o moderní zařízení efektivního a rychlého technického zasněžování, který umožní zprovoznit sjezdovky v nesrovnatelně kratším čase," uvedl ředitel Skiareálu Čeněk Jílek. Do zasněžovacího systému Skiareál Špindlerův Mlýn investoval letos nejvíce peněz. Jeho modernizace a rekonstrukce stála téměř sedmdesát milionů.

Lístky přes net

Celkové investice se blíží sto milionům korun. Lyžaři se tak mohou těšit třeba na zákaznický systém bezkontaktních čipových karet Gopass, který umožní nakupovat skipasy online. Pokud si například v hlavní sezóně zakoupí dospělý návštěvník celodenní lístek v e-shopu, vyjde jej na 695 korun. Pokud s jeho pořízením vyčká až na pokladnu ve Špindlu, zaplatí 750 korun.

Zvýhodněné skipasy jdou v rámci Gopass e-shopu napříč celým ceníkem. „Přestože jsme do modernizace střediska letos vložili téměř sto milionů korun, skipasy zdražovat nebudeme. Naopak s Gopass kartou bude lyžování levnější. Jejich držitelé budou moci čerpat v průběhu sezóny i další slevy, nejen v průběhu zimní sezóny, ale celoročně" doplnil René Hroneš.

K lyžím zábavu

Zasněžené svahy a upravené sjezdovky jsou ale dnes ve velkých areálech nutnou samozřejmostí. Návštěvníci ale očekávají víc. „Na téměř každý víkend jsme proto připravili nějakou akci, která zpestří zábavu a vyžití ve Skiareálu. V programu tak nechybí předsilvestrovská Ski show za účasti předních sportovců, lednová exhibice mistrů ve vyřezávání soch do ledu, turnaj v koňském pólu, únorový vytrvalostní pochod na sněžnicích nebo tradiční Krkonošská 70 pro běžkaře. V přípravě je také volejbalový turnaj na sněhu, světový pohár ve freestyle snowboardingu a v závěru sezónu nebude chybět ani oblíbená Špindl Spring Sessions," doplnil Čeněk Jílek.

V té souvislosti stále platí i zmiňovaný 12. prosinec. Na tenhle den je naplánovaný Audi Ski Opening, dvoudení program pro veřejnost. Celý víkend se bude lyžovat za zvýhodněné ceny, na svazích se lyžaři potkají se sportovními osobnostmi i královnami krásy. Hlavní sobotní část nabídne třeba tanec roleb, ukázky práce profesionálního sprejera či kapelu Support Lesbiens. Dopoledne se pojede závod veřejnosti S Čt Sport na vrchol.

Lyžařský areál ve Špindlerově Mlýně.