Dohromady připravil děčínský magistrát devět druhů letáků.

„Turisté si tak nově budou moci vybrat z široké nabídky možností, jak příjemně strávit čas při návštěvě našeho města. Úplnou novinkou je leták s názvem Romantické svatby, který upozorňuje na neotřelá a zajímavá místa vhodná pro uspořádání svatebního obřadu," říká mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Magistrát tak finišoval 
s přípravou letáků před samotným začátkem sezóny, která začne již tuto neděli.

„Snažili jsme se sestavit jednotlivé druhy tak, aby si každý našel to své. Jeden leták informuje o možnostech aktivit pro rodiny s dětmi, druhý je zaměřen na rozhledny, další na vodní turistiku," řekla náměstkyně děčínské primátorky Hana Cermonová.

Milovníci adrenalinu jistě sáhnou po letáku Via ferrata, která jde do nové sezóny i s novými lezeckými trasami. V letáku najdou lezci popis a plán tras; nebo leták s názvem Adrenalin, který stručně informuje o lezeckých možnostech v Děčíně a okolí. V tomto materiálu je také popis technicky náročné cyklotrasy Na hraně Labským údolím.

Kompletní přehled o ubytování najdou turisté v letáku Ubytování. Propagační letáky jsou prozatím pouze v češtině, magistrát ale již připravuje 
i jejich cizojazyčné mutace.

Letáky nejsou ale jedinou novinkou, kterou si město připravilo.

„Od 29. března spustíme také nový turistický portál. Zajímavý a moderní vzhled stránek uzpůsobený pro mobilní aplikace usnadní turistům orientaci. Nové materiály zde budou k dispozici také ve vhodném formátu pro stažení a případný tisk," doplnila Hana Cermonová. Stránky prochází kompletní revizí a budou průběžně aktualizovány a doplňovány.

První informace ale získají návštěvníci mířící do Děčína vlakem po příjezdu již na nádraží, kde bude nově umístěna speciální televizní obrazovka.

„Návštěvníci Děčína tedy budou mít ihned po příjezdu možnost zhlédnout krátké spoty o nejatraktivnějších místech ve městě a jeho okolí," dodává Markéta Lakomá.

Na nedělní zahájení turistické sezóny je připraven bohatý program. Od 10 do 18 hodin si budou moci návštěvníci zámku vyzkoušet jízdu na elektrokole Dlouhou jízdou. Zajímavé jistě bude vyzkoušet jízdu na koloběžkách nebo na raftech. Díky akčním cenám zapůjčení ferratových setů přímo pod ferratou si tuto oblíbenou aktivitu bude moci vyzkoušet opravdu každý. Na příjemné odpoledne s hudbou a programem pro děti zve v rámci odemykání zámeckých zahrad děčínský zámek.