Slavný vídeňský Nasch-markt, v podstatě neuvěřitelný gurmánský piknik, je obrovským pruhem stánků i restaurací, který strčí všechny ostatní podobné trhy do kapsy. Rozkládá se v délce půl kilometru na ulici Linke Wienzeile mezi Kettenbrücken-gasse a Karlsplatzem.

Západní strana je pro milovníky jídla zřejmě zábavnější, najdete tu totiž různé druhy masa, chutné ovoce, exotickou zeleninu, arabské a indické speciality či netradiční koření.

Na východní straně se zase můžete kochat stánky s indickými látkami, zajímavými šperky i originálními blýskavými cetkami. Jako byste se najednou ocitli na divokém tržišti uprostřed Nepálu.

Mezi stánky s rychlým občerstvením se nacházejí i módní, stylové vídeňské restaurace. Mnohé z nich jsou dokonce celé prosklené, takže si při jídle budete připadat jak ve výkladní skříni. Pokud ale vyrazíte do Vídně ještě na konci léta či v září, rozhodně je z hlediska atmosféry i zážitků lepší najít místo na ulici, přímo u venkovních stolků.

Heurigen, místní víno v tradičním prostředí

Co vůbec znamená Heurigen? Jde o speciální typ hospody, na kterou narazíte převážně ve východním Rakousku a ve Vídni. Název pochází od slova "heurig", což znamená "letošní". Vídeň ve svém katastru totiž vyrábí značné množství vína, a to čerstvé pak okamžitě nabízí.

Není divu, že tzv. heurigeny (jinak také vinné šenky) spoluvytvářejí vídeňskou kulturní, ale hlavně kulinářskou scénu. Jejich počátky se prý datují až do středověku, nicméně právo prodávat víno z vlastních pozemků udělil výrobcům až císař Josef II.

Stadtheurigen lze obvykle najít přímo v centru Vídně. Obvykle jde o velmi jednoduché podniky s malými dvorky nebo několikapatrovými sklepy.

Další heurigeny se soustřeďují na vídeňská předměstí a vesnice kolem ní. Jde o docela obyčejné rustikální zařízení s jednoduchými dřevěnými stoly, sezením ve vnitřním traktu či velkou zahrádkou. Většinou mají otevřeno buď pouze v určitou část roku, nebo každý druhý měsíc. Stačí jen najít poznávací znamení – nade dveřmi zavěšený Busch'n, tedy zelený věnec, případně větve borovice.

Letošní víno bude podávat – většinou od 11. listopadu – sám majitel a jeho rodina. Jídlo se zde nabízí formou bufetu, základem jsou pak paštiky, jelítka, uzeniny, nakládaná zelenina, salát, ale i typický sladký štrůdl. Nebojte se rovněž ochutnat různé druhy netradičních vinných čatní, které si stejně jako víno můžete samozřejmě zakoupit i domů.

A co je největší přidanou hodnotou? Kromě příjemného prostředí, jídla či pití právě možnost seznámit se s novými lidmi a zjistit, že skvělé víno se může urodit i kousek za humny.