Do venkovní expozice mohou návštěvníci za příznivého počasí zavítat po celé léto až do konce září.

ZAHRAJÍ I NA VODU.

Na návštěvníky venku čekají tři tématické ostrůvky věnované pohybu, vodě a zvuku. Na posledním si lidé vyzkouší, jaké je to hrát v orchestru. Nečekají je tu však ani housle ani činely, nýbrž obyčejná voda a trubky. Zahrát si na ně může až padesát lidí najednou. Nástroje vymyslel německý hudebník a umělec Michael Bradke. „Ve VIDA! Jsme Bradkeho exponáty měli už před třemi lety. Z tehdejší výstavy Zvukohraní byli nadšení děti i dospělí. Doufám, že stejný úspěch bude mít i H2Orchestra,“ řekl manažer expozice Ondřej Hlouša.

Zatímco se budou návštěvníci bavit, nad hlavami se jim budou vznášet bubliny z obřího bublifuku poháněného sluneční energií. Pohyblivá socha z nerezavějící oceli pochází z dílny výtvarníka a sochaře Viléma Friče.

OBRAZ ROZPOHYBUJE VÍTR.

Bublifuk doplní i další neobvyklý exponát od stejného umělce. Ten má název Živý obraz a jeho části se otáčejí a mění podle síly a směru větru.

Lidé se dočkají i experimentů. „Plánujeme do venkovního prostoru exponáty postupně přidávat. Také by tu v dalších letech měla vzniknout letní scéna pro naše představení s pokusy,“ dodal Richter.

Protože se nová výstava otevírá na Den dětí, připravili pro ně ve VIDĚ show Aqua et Ignis, bublinové stanoviště a také promítání všech 3D filmů v Divadle vědy zdarma.