Mnohé děti se dnes už jen tak nenadchnou „obyčejným“ výletem na hory. A světové památky je taky nijak zvlášť nezajímají. Pokud u nich chcete zaručeně zabodovat, vyrazte s nimi do jednoho z nejúžasnějších německých zábavních parků.

Stavebnicový ráj nedaleko Mnichova

Ve městě Günzburg, nedaleko Mnichova, leží země vybudovaná z padesáti milionů kostiček stavebnice Lego. Nemusíte být zrovna vášnivým „skladačem“ stavebnic, abyste se do tohoto zábavního parku zamilovali.

Na ploše o rozloze srovnatelné s 26 fotbalovými hřišti vedle sebe totiž naleznete jeden z nejznámějších Minilandů představující miniaturní evropská města poskládaná z tradiční dětské stavebnice. Kromě německých měst Berlína a Frankfurtu nad Mohanem zde najdete například italské Benátky a mnoho dalších míst Evropy.

Park vám nabídne také celou řadu adrenalinových atrakcí počínaje různými druhy horské dráhy až po podvodní legosvět, ve kterém se můžete potopit mezi hejna pestrobarevných rybek a probádat potopenou Atlantidu, která je, jak taky jinak, celá postavená z Lega.

K tomu, abyste v klidu vyzkoušeli všech 40 atrakcí, které jsou součástí zábavního parku, vám možná nebude stačit jeden den – cesta z Prahy sem trvá sice jen čtyři až pět hodin, pro ty, co vyjedou do Legolandu z Moravy, to však znamená ještě čtyři další hodiny cesty navíc. Ideální je proto naplánovat si výlet do tohoto dětského světa na celý víkend. K přespání se nabízí řada penzionů a rodinných hotelů v okolí Legolandu.

Největší evropský park a atrakce

Do největšího zábavního parku Evropy musíte až k francouzským hranicím. Svého evropského prvenství dosahuje Europa Park ve městě Rust nejen svou rozlohou (park se rozprostírá na ploše 85 hektarů, což je více než 13 strahovských stadionů vedle sebe), ale také množstvím nejrozmanitějších atrakcí.

Celkem dvanáct oblastí je tematicky rozděleno ve stylu evropských zemí. Zatímco v ruské sekci najdete atrakce v duchu vesmírné stanice Mir s horskou dráhou, ve skandinávské se můžete svézt v obrovité vikingské lodi. V britské části se zase můžete svézt v londýnském červeném autobuse.

Doslova Goliášem mezi zábavními parky je Heide Park rozkládající se mezi městy Hamburk a Hannover. Nabízí nejvyšší horskou dřevěnou dráhu v Evropě sahající do výšky 60 metrů. Na dráze Desert race zase dosáhnete neuvěřitelného zrychlení z nuly na sto kilometrů za sotva dvě a půl sekundy.

Těm nejotrlejším umožní atrakce Scream (vřískot) let volným pádem z výšky 103 metrů. Od letošního roku nabízí navíc Heide Park zbrusu novou unikátní a interaktivní pirátskou show s vodní bitvou. Tak co, troufnete si vyzkoušet ji?

Phantasialand – šest oblastí fantazie

Tento pohádkový svět nedaleko Kolína nad Rýnem je rozdělen do šesti tematických zón, mezi kterými si vybere snad úplně každý. Milovníci adrenalinu zvolí jednu z úžasných atrakcí, jako je například Blafl Mamba, která se zběsilým tempem proplétá hlubinami Afriky, nebo sjezd do starého hradu River Quest. Hledáte-li něco klidnějšího, zajděte do zóny starého Berlína, na obří ruské kolo nebo do školy létání.

Speciální koutek zde mají i ti úplně nejmenší. Mohou se v něm vyřádit na autodromu, zaskákat si na gumě, či vyzkoušet atrakci malého volného pádu. Jako jediný zábavní park v Německu nabízí Phantasialand dětem do sedmi let vstup zdarma.

Tropical Island – exotika uprostřed Německa

Z tak trochu jiného soudku je zábavní park Tropical Island. Spíše než adrenalin tady najdete pohodu a relaxaci důvěrně známou z exotických dovolených u moře na pláži. Areál vybudovaný z haly, která měla původně sloužit k výrobě vzducholodí, pojme přes 6600 lidí a jeho brány se za den ani na minutu nezavírají.

Objevíte zde iluzi míst známých z fotografií v National Geographic – magickou lagunu s jeskyní a vodopádem, písečnou pláž s exotickými palmami, vnitřní deštný prales, nebo třeba okouzlující vodní svět.

I přes příjemnou teplotu vody a vzduchu, okolo 30 stupňů Celsia, můžete využít nadstandardních služeb a ohřát se v některé ze saun nebo si zajít do relaxačního domečku solária pro trochu bronzu.

Pobyt v akvaparku si můžete zpestřit také minigolfem nebo se nechat vytáhnout balonem až ke stropu hangáru a pozorovat život na plážích z ptačí perspektivy. Pro ty nejmenší je zde připravena celá řada představení a show, dětský klub Tropino se spoustou atrakcí a prolézaček a především nejvyšší německý tobogan vysoký 27 metrů.

Další služby a servis

Pokud vás přepadne únava, můžete využít některého z možných ubytování – jednoduše vybavených domečků, stanů nebo lehátek přímo na pláži. Ubytování na dvě noci spolu s jednodenní vstupenkou pořídíte za sotva tři tisíce na osobu, což za neuvěřitelný koncentrát zážitků určitě stojí.

Také hlady tady člověk rozhodně trpět nebude. V místních restauracích si každý najde, po čem jeho hladové bříško touží – v některých si může dokonce vybrat i jednotlivé ingredience, ze kterých chce jídlo uvařit. V areálu, kde můžete při vodních radovánkách strávit i několik dní, zkrátka lehce zapomenete na čas.

Hodinky, které máte po dobu pobytu v akvaparku na ruce, totiž pouze pečlivě sčítají položky za atrakce, které nejsou v ceně vstupenky. Na jedné straně je sice pohodlné, že při návštěvě restaurace či sauny s sebou nemusíte nosit peněženku, na druhé straně ale nevíte, kolik už jste utratili. Abyste předešli nepříjemnostem při závěrečném sčítání u kasy, měli byste se předem orientačně podívat na ceník jednotlivých služeb.

A kde tento tropický ráj na zemi najdete? Areál leží asi 60 kilometrů jihozápadně od Berlína a cesta z Prahy tam trvá zhruba tři a půl hodiny autem. Stejně jako ostatní zábavní parky i tento nabízejí v rámci svých služeb některé české cestovní kanceláře.

Informace

Podrobnou databázi evropských zábavních parků nabízí internetový portál www.horskedrahy.eu.

Na jeho stránkách se dozvíte podrobné informace o jednotlivých atrakcích, cenách i poloze konkrétního areálu.

Najdete zde i zajímavosti ze světa zábavy (například o nových nebo připravovaných atrakcích).

Zajímavé informace o parku Tropical Island najdete na www.aquapark-tropical-islands.cz.