Na Špilberk nebo do funkcionalistické vily Tugendhat se lidé dostanou bez potíží díky mikrobusu. „Návštěvníci tak mají možnost poznat atraktivní místa Brna, která by pěšky obejít nestihli nebo na to fyzicky nestačí,“ vysvětlila Adéla Nováková z informačního centra. K jízdence mikrobusem za 250 korun dostanou lidé i nového průvodce městem a lahev vody.

Milovníci historie si mohou vybrat ze dvou druhů historických sídel mocných. Z náměstí Svobody vyjedou mikrobusy buď na prohlídku hradů Veveří a Špilberk, nebo dovezou lidi před brány brněnských vil. „V Brně jsem se narodila. Přesto jsem ještě neviděla vilu Stiassni. Musím to napravit a využiji k tomu možnost svézt se mikrobusem. Ušetřím si tak výšlap do kopce,“ těší se Renata Bílá.

Městskou hromadnou dopravu naopak využijí lidé, kteří se rozhodnou strávit letní odpoledne na Brněnské přehradě. Před vstupem na přístaviště potkají výletníci Zlatou loď. „Před pár dny otevřel turistický informační stánek na přehradě, který jsme nazvali Zlatá loď. Svým vzhledem totiž odkazuje k legendární písni Ivana Mládka,“ vysvětlila Nováková.

Motiv Zlaté lodi se promítne i do nabídky suvenýrů. Lidé ve stánku najdou nafukovací míče či frisbee s lodičkami. „Velký zájem je také o turistické známky, vizitky, pohlednice a speciální razítko s krokodýlem a Zlatou lodí,“ dodala Nováková.