Nouzi o zákazníky ovšem nemají některé plzeňské cestovní kanceláře, které hlásí nebývalý zájem o zahraniční lyžařské zájezdy. Mezi nejoblíbenější destinace patří Itálie, Francie a Rakousko.

Téměř dvacetiprocentní nárůst v předprodeji zaznamenala plzeňská pobočka firmy Nev-Dama ze skupiny Fischer, jež zatím v kraji prodala několik tisíc zájezdů. „Pokud bude na českých horách letos opět málo sněhu, můžeme nárůst také v last minute sezoně udržet, či ještě zvýšit," uvedl tiskový mluvčí Jan Osúch. Největší zájem je přitom o lokality v Itálii, konkrétně jde o Val di Fiemme, Santa Caterina a Bormio. „Apartmá včetně skipasu tady na týden stojí zhruba sedm a půl tisíce korun," doplnil 
Osúch.

Větší počet zákazníků zamířil tuto zimu také do cestovní kanceláře Alexandria v Plzni. „Letošní zájem je u nás enormní. Třeba na jarní prázdniny už máme úplně vyprodáno. Klienti zpravidla vyrážejí do italských středisek, konkrétně do Sella Rondy, Madonny nebo Marillevy," sdělil jednatel firmy Jan Hybš. Kromě zmíněné Itálie jezdí Plzeňané ještě do Rakouska nebo Francie. „Desetidenní pobyt stojí mezi jedenácti až patnácti tisíci korun. V ceně je zahrnuto ubytování, doprava, skipas i stravování," doplnil Hybš.

Plzeňský Intertrans naopak zvýšený zájem o lyžařské zájezdy tuto zimu nezaregistroval. „Zatím máme prodaných asi šedesát procent pobytů. Situace se od minulého roku nijak neliší. Lidem nabízíme pouze lyžařské zájezdy do Francie, jejichž cena, zahrnující skipas, dopravu a ubytování, se pohybuje kolem 6700 korun," řekla za cestovní kancelář Hana Větrovcová.

Oproti tomu na vlastní pěst míří lyžovat Pavel Zajíc. V letošní sezoně vyráží do ciziny hned dvakrát, na pět dní do Rakouska a na týden do Itálie. „Cenově to vyjde skoro stejně jako tuzemské hory. Člověk si tam ale užije lepší lyžování na dobře upravených sjezdovkách a to vše bez front," uvedl hlavní výhody Zajíc.