První a zároveň velikonoční víkend proběhne v režii spolku Zatracený regiment, který je známý pořádáním oblíbených akcí například na hradě Sovinec. Akce na plumlovském zámku proběhne od soboty 31. března do pondělí 2. dubna.

„O zábavu se po celé tři dny postará elitní mušketýrský regiment Corporal, který patří k nejlepším skupinám, které jsou zaměřeny na třicetiletou válku. Ve třináct hodin se uskuteční bitva s ukázkou střelby a bojového umění,“ představili část programu organizátoři s tím, že děti i dospělí budou mít možnost podívat se na ukázky drátování, nebo si vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu.


Na akci nebudou chybět ani Komedianti na káře, kteří se pochlubí kejklířskou show Kdo z koho a připravena bude také nová kejklířská pohádka Kramáři.

Dále pak vystoupí divadelní a šermířská společnost Divadlo bez střechy a zlatým hřebem akce bude nezapomenutelná komedie Prokleté dědictví. Zkrátka nepřijdou ani ti, co se těší na klasickou prohlídku. Ty budou vycházet s průvodcem každou půl hodinu.

Dva čtenáři Deníku se mohou na akci podívat zdarma.
Stačí, když do pátku 23. března odpoví na soutěžní otázku, která zní:
Kolik prohlídkových okruhů zámek Plumlov nabízí?
Správné odpovědi posílejte na email: jiri.trunda@denik.cz. Výherce budeme včas kontaktovat.