Podle statistik největších cestovních kanceláří turisté ze severu Moravy a Slezska míří také na Maledivy, do Dominikánské republiky či dokonce do Panamy.

„Egypt se řadí mezi oblíbená místa k prožití dovolené i v zimě a po lyžařských střediscích zaujímá čtvrté místo mezi nejoblíbenějšími destinacemi s odjezdem v lednu a únoru. Letos ho volí dvaapůlkrát více lidí než v loňském roce," vypočítává marketingový ředitel cestovní agentury Invia Michal Tůma. Zájem ale roste i o zájezdy do exotičtějších destinací.

„Spojené arabské emiráty volí dvakrát více lidí než loni, zájezd na Kapverdy s odjezdem v lednu a únoru zakoupilo o 42 procent více turistů. Také o Kubu je ve srovnání s loňským rokem více než dvojnásobný zájem," říká Michal Tůma.

Cestovní kancelář Exim tours rovněž prodává nejvíce na počátku roku pobytové zájezdy do Egypta, který je stále nejdostupnější. Kromě Afriky se lidé chystají odpočívat také na Kapverdských ostrovech.

„Ze vzdálené exotiky je největší zájem o Kubu. Hitem letošních exotických cílů je Zanzibar a Mauricius," uvádí tiskový mluvčí Exim tours Stanislav Zima.

Stoupající zájem o exotické zájezdy zaznamenala také cestovní kancelář Fischer.

„Jedním z důvodů většího zájmu jsou levnější letenky a více možných leteckých spojů, takže exotické destinace již dávno nejsou pouze nedostupným luxusem. Nejvíce se to dá tvrdit o Spojených arabských emirátech, které jsou díky stálému počasí a nízkým cenám zájezdů jasným favoritem. Turisté ze severní Moravy v tomto období dále nejčastěji navštěvují Kubu, Dominikánskou republiku, Maledivy či Panamu," uvedla Simona Fischerová z tiskového oddělení cestovní kanceláře Fischer.