Africké safari Josefa Vágnera, v němž lidé pozorují zvířata z vozů, už ožívá skupinami afrických kopytníků a ptáků. Jako první se do safari přesunuli pelikáni. „I v letošním roce jsme byli v chovu těchto ptáků úspěšní, na začátku května dokonce plánujeme návrat několika jedinců na Filipíny, kde v minulosti zcela vyhynuli," uvedl zoolog Michal Podhrázský.

Po pelikánech se do safari dostaly antilopy a zebry. „Před každou sezonou je vždy nezbytné provést jarní úklid v celém areálu safari, zkontrolovat oplocení a zabezpečit brány. Teprve poté začínáme navážet zvířata, letos poprvé plánujeme přemístit do safari také pštrosa z našeho chovu," řekl zoolog Jiří Hrubý.

S otevřením areálu safari s kopytníky a ptáky přejde do každodenního provozu lví safari, které bylo v dubnu otevřeno jen o víkendech. Pro cestu do afrického i lvího safari mohou lidé využít své automobily nebo tamní takzvané afrika trucky. Africkým safari návštěvníky provezou i autobusy.

Lidé, kteří k projížďce zvolí vlastní auto, budou letos vjíždět do areálu zahrady zrekonstruovanou africkou bránou, která byly doplněna o rákosovou střechou a dřevěné sloupy. Návštěvníci si tak podle Jiroušové budou připadat, jako by vjížděli do skutečného afrického parku.

V průběhu sezony zahrada chystá otevření několika dalších atrakcí. Mezi hlavními bude návrat hrochů do zoo a otevření kopie západoafrického městečka Tiébélé. Chystá se i nová expozice nosorožců.

Dvorská zoo se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je v chovu žiraf, zeber a nosorožců. Zahradě v posledních letech stoupá návštěvnost, loni ji navštívilo 494.000 lidí.