Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě, v Kořenově nebo přímo ve zvláštních vlacích. „Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách. V barovém voze můžete kromě občerstvení zakoupit i upomínkové předměty ze Zubačky,“ zve Petr Prokeš, ředitel Železniční společnosti Tanvald, která akci připravila.

Na nádraží v Kořenově budou připraveny dobroty z brambor. V promítacím sále se především děti mohou těšit na pohádku Nahoru, dolů a zase domu. U Výtopny Kořenov proběhne ve 12 hodin křest knihy Horská železnice Liberec – Jelenia Góra na starých fotografiích. Po křtu bude následovat autogramiáda autorů knihy.

V Kořenově mohou zájemci navštívit Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopnu Kořenov, svézt se vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. kdo si koupí jízdenku all inclusive, tak vše z tohoto má v ceně jízdenky.

Ve směru od Liberce a Jablonce nad Nisou se na Zubačku můžete vypravit historickou tramvají a historickým autobusem. Boveraclub vypraví na trať mezi Libercem a Jabloncem historickou tramvaj, mezi Jabloncem a Tanvaldem pojede historický autobus.

Podrobnosti na webu zubacka.cz.