Pivovar Budějovický Budvar je návštěvníkům přístupný každý den od 9 do 17 hodin na základě předchozí telefonické či e-mailové objednávky. V období leden a únor je zavřeno v neděli 
a v pondělí. Každý pracovní den 
(v létě i o víkendech) od 14.00 h se lidé mohou zúčastnit prohlídky i bez předchozí rezervace.

Průvodci hovoří česky nebo některým z dalších 6 světových jazyků (německy, anglicky, francouzsky, rusky, italsky a španělsky).

Prohlídka trvá asi 60 minut a je určena pro skupiny 5 – 50 osob. Základní cena prohlídky činí 
120 Kč, některé kategorie mají slevu.

Podrobnosti o prohlídkách Budvaru, včetně on-line rezervace, najdete na www.visitbudvar.cz.

Celou prohlídkovou trasu je možné projít i virtuálně na odkazu http://goo.gl/nf3TCW díky technologii Google Street View.

„Nejvíce turistů bylo z Německa, pak z České republiky a na třetím místě byli návštěvníci z Rakouska. Potvrdilo se tak, že národní podnik patří mezi nejpopulárnější turistické cíle na jihu Čech. Pivovar Budvar se umístil na šestém místě mezi nejvíce navštěvovanými turistickými objekty 
v Jihočeském kraji," doplnil Petr Samec.

„Podíl hostů z německé jazykové oblasti činil loni 41 procent, čeští turisté měli podíl 22 procent," přidává další zajímavost Tomáš Olejník, vedoucí divize Gastro z Budějovického Budvaru.

„Návštěvníci u nás oceňují především to, že se pohybují přímo ve výrobních prostorách pivovaru, a nikoliv 
v umělém zábavním parku pro turisty. Mohou vidět výrobu piva z bezprostřední blízkosti a pozorovat zaměstnance při práci," pokračuje Tomáš Olejník.

Exkurze pivovarem vedou odborně vyškolení průvodci 
s výkladem v češtině nebo dalších šesti světových jazycích. „Nejoblíbenější částí prohlídky pro návštěvníky starší osmnácti let je ochutnávka nepasterovaného a nefiltrovaného ležáku Budweiser Budvar z tanku v ležáckém sklepě, dětem se zase nejvíce líbí stáčírna lahví se dvěma roboty," prozrazuje pěnivé tajemství Tomáš Olejník.

Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru nabízí již od roku 2005 zábavu i poučení při prohlídkách výrobních prostor pivovaru a poskytuje řadu dalších služeb. V areálu funguje Pivnice Budvar, ve které mohou návštěvníci kromě piva ochutnat gastronomické speciality české kuchyně. Nabídku služeb doplňují prodejna piva a suvenýrů 
a komplexně vybavené prostory pro firemní školení a nebo společenské akce.

Na jaře bude po rekonstrukci znovu otevřena multimediální expozice Příběh budějovického piva. Tak sem také zajděte, ať víte, jak vzniká oblíbené pivo, které pijete.