Ostrov Bora Bora v Tichém oceánu patří mezi exotickými částmi světa mezi ty nejatraktivnější. Dokáže toho mnohé nabídnout, ale za to se tam za vše platí až nekřesťanské peníze.

Kde se nachází Bora Bora

Bora Bora je atol v souostroví Francouzská Polynésie sestávající z dvaceti devíti ostrovů. Leží asi 280 kilometrů od rovněž známého Tahiti. Dlouhý je asi 2,5 kilometru, široký necelé čtyři kilometry. Jeho rozloha tak představuje asi 31 kilometrů čtverečních. Jméno souostroví Bora Bora je odvozeno od polynéského výrazu Pora Pora, což znamená prvorozený.

Jak to vypadá na ostrově Bora Bora:

| Video: Youtube

Kus Francie v Oceánii s děly po Američanech

Francouzská Polynésie je jedno z posledních míst, které bylo na zeměkouli trvale osídleno. Polynésané sem dorazili až kolem roku 200 př. n. l. Celé souostroví bylo anektováno Francií v 80. letech 19. století. V současnosti je Francouzská Polynésie zámořským společenstvím Francie v Oceánii tvořené 118 ostrovy, rozesetými po území velkém asi jako celá Evropa, jak uvádí internetová encyklopedie Wikipedia.

Zajímavým historickým faktem je i skutečnost, že během II. světové války USA zřídily na ostrově základnu pro více než šest tisíc vojáků. V roce 1946 ji opustili, ale několik děl po nich zůstalo dodnes. Na ostrově nyní žije asi šest tisíc místních obyvatel.

Bora Bora je sopka porostlá deštným pralesem

Bora Bora je ve skutečnosti spící sopkou pokrytou bujným deštným pralesem. Ve vlhkých údolích rostou háje mohutných tahitských kaštanů s jedlými plody. V roklích bují obří kapradiny a na horských stráních se daří banánovníkům. Pobřeží lemují kokosové palmy, jejichž stín prospívá ibiškům.

Ostrov obklopuje laguna, korálové útesy a malé ostrůvky, na nichž se nachází mnoho letovisek. Nejslavnější pláží je legendární Matira, kterou tvoří kilometry bílého písku u průzračného moře plného života.

Dominantou ostrova jsou dva ostré skalnaté vrcholy, dosahující výšky přibližně 700 metrů nad mořem. Řada turistických průvodců pak radí obezřetnost před případnou vlnou tsunami vyvolanou zemětřesením. A tedy vždy vědět, kudy se co nejrychleji dostat do bezpečného místa.

Kdy na Bora Bora jet

Jak uvádí známý cestovatelský web Lonely Planet, díky celoročním příznivým teplotám prakticky neexistuje špatné období pro návštěvu. Nicméně každý měsíc má svá specifika.

close Krásnou dovolenou tu lze prožít prakticky po celý rok. info Zdroj: Shutterstock zoom_in Krásnou dovolenou tu lze prožít prakticky po celý rok.

Každopádně nejrušnější je srpen, kdy se sem míří i nejvíce Evropanů. „Je tu sice přeplněno a ceny budou v rámci celého roku nejvyšší, nicméně v srpnu je také nejlepší počasí s mnoha hodinami slunečního svitu a nízkou vlhkostí. Stále foukají pasáty, díky nimž je horko lépe zvládnutelné. A to je ideální pro objevování vnitrozemí ostrova i pro odpočinek na pláži,“ uvedl Lonely Planet.

Květen je pak nejlepším časem pro potápění. Krásný je tu i prosinec. Sice tam poměrně dost prší, ale místní umí různými akcemi připravit opravdu nezapomenutelné Vánoce.

Za keporkaky nejlépe v září

Září je na Bora Bora vrcholem sezóny keporkaků, která trvá od poloviny července do konce října, kdy se ve vodách obklopujících ostrov pohybují samice s mláďaty ve vodách obklopujících ostrov.

Je to impozantní podívaná, jelikož keporkaci patří s délkou zhruba patnáct metrů mezi nejzajímavější kytovce planety.

Luxusní místo, luxusní ceny

Na ostrově Bora Bora je hodně draho. Majitelé místních hotelů a restaurací totiž dle očekávání těží z atraktivity místa. Ceny zmapoval například cestovatelský web Travel of Path. A jde o opravdu velké sumy.


Nahrává se anketa ...

Ubytování – Noc v tříhvězdičkovém hotelu v přepočtu přijde na 6 000 korun, za čtyřhvězdičkový už běžně zaplatíte přes 20 tisíc korun. Ale jsou tu i takové resorty, kde jedna noc přijde na 50 tisíc korun.

Strava – běžná hotelová snídaně přijde na asi tisíc korun, levné jídlo v restauraci stojí pětistovku a tříchodové menu zhruba čtyři tisíce korun. Pivo prodávají za dvě stovky, koktejl za pět set korun není ničím výjimečným.

close Facebook Deník Styl je tu pro každého. info Zdroj: Deník/Denisa Lottmannová zoom_in Facebook Deník Styl je tu pro každého.