Jak se vlastně až na Antarktidu cestuje? „Letíme z Vídně do Madridu a odtud přímou linkou do Santiaga de Chile. Hlavního města rozloženého pod Andami si neužijeme. Čeká nás rychlý přestup a vnitrostátní let na jih země - do Punta Arenas. Po čase na odpočinek a po organizačních záležitostech se odtud přepravíme letecky na ostrov Krále Jiřího,“ sdělil krátce před odletem Hynek Adámek.

logoExpedice AntarktidaZdroj: Deník

Doplnil, že letošní expedice Masarykovy univerzity do Antarktidy má 23 členů a zde se rozdělí - část výpravy zamíří na Českou vědeckou stanici J. G. Mendela na ostrově Jamese Rosse, kde stráví zhruba dva měsíce a menší skupina, čítající devět lidí, bude přes dva týdny pracovat na nedalekém ostrově Nelson Island.

Co se všechno se bude letos na České vědecké stanici J. G. Mendela dít?

„Původně jsem se chtěl rozepsat o vědě, ale došlo mi, že bude lepší si připomenout že od počátku stavby stanice už uplynulo 18 let. Občasné opravy už jsou nutné. Letos je naplánovaná velká oprava střechy hlavní budovy stanice. Bude ji provádět zkušený pokrývač Dimitris Georgiadis, který uspěl ve výběrovém řízení, do něhož se přihlásilo na tři sta zájemců. Antarktida láká,“ dodal Adámek s tím, že se brzy ozve, až na nejnehostinnějšího kontinent planety dorazí.

Ještě stále pak můžete hlasovat, co všechno má Hynek Adámek na Antarktidě vyzkoušet. O cíli své cesty pohovořil před časem i v interview, které si můžete přečíst zde.