Město mrtvých je velmi tajemné místo, které provází spousta mýtů a legend. Kdysi se věřilo, že kdyby se někdo neoprávněný pokusil dostat mezi tajuplné stavby, nikdy by se nevynořil živý. 

Velká modrá díra je jednou z nejznámějších modrých děr na světě. Vyznačuje se téměř dokonalým kruhovým tvarem.
Nejhlubší díry světa: Skrývají diamanty, jeskyně i věčné plameny

Místní legendy také praví, že se Osetií, kde se Dargavs nachází, opakovaně prohnal mor. Tamní klany proto stavěly karanténní domy pro nemocné členy rodiny, kteří měli zajištěno jídlo, ale domy opustit nemohli. Protože tehdy proti moru neexistovala účinná léčba, už se tak prakticky jen čekalo, kdy dočasní obyvatelé zemřou. Obvykle pomalu a ve velkých bolestech.

Další legenda popisuje příběh, že místní kletba způsobila, že Země odmítla všechna těla, která se vesničané pokusili pohřbít, připomenul web calvertjournal.com. Hledali proto řešení, jak poskytnout nebožtíkům místo pro věčný klid.

Japonská sopka Aogashima je stále aktivní, přesto tam mají svůj domov lidé.
Nejprapodivnější místa k životu: Patří mezi extrémy, přesto tu lidé bydlí

Z minulých století se dochovala necelá stovka samostatných budov s prohnutou střechou a jednoduchými okny. Uvnitř několika z nich jsou otevřené rakve, které vypadají jako lodě. Archeologové tvrdí, že to může naznačovat starověkou osetskou víru, že pokud se chce duše dostat na onen svět, musí překonat řeku věčného života.

„Před každou kryptou je studna, která sloužila k zjištění, zda se člověk dostal do nebe. Návštěvníci vhodí do studny minci, a pokud mince náhodou narazila na kámen na dně studny, bylo to prý dobré znamení,“ uvedl web atlasobscura.com.

Zdroj: Youtube