1/11

close Viadukt Glenfinnan, nacházející se na skotské železniční trati West Highland, proslavily filmy o Harrym Potterovi. info Zdroj: Wikimedia Commons, Renata, volné dílo zoom_in Viadukt Glenfinnan, nacházející se na skotské železniční trati West Highland, proslavily filmy o Harrym Potterovi.

Chcete se cítit jako Harry Potter a jeho přátelé, když jeli do Bradavic? Můžete. Stačí, když nasednete na vlak, který jezdí po skotské trati West Highland Line. Její součástí je totiž i viadukt Glenfinnan, kterým projel Bradavický expres hned ve čtyřech filmech o kouzelníkovi s jizvou ve tvaru blesku na čele. Co se ovšem krásných výhledů a četných viaduktů týče, má West Highland Line po Evropě mnohé konkurenty.

Žebříček těch nejkrásnějších evropských vlakových tratí nyní sestavila americká stanice CNN. Všechny potvrzují, že největším zážitkem z některých evropských měst může ve skutečnosti být cesta z jednoho do druhého. A s blížícími se prázdninami seznam může také výborně posloužit jako pomůcka při plánování nezapomenutelné dovolené.

loading
arrow_left Předchozí
1/11
Další arrow_right