„Letošní kolekce obsahuje snímky, které byly pořízeny po celém světě ve 12 zemích, jako jsou Spojené státy, Austrálie, Nový Zéland, Chile, Argentina, Egypt, Francie, Španělsko, Slovinsko, Slovensko, Japonsko a Čína. Jsou celkem od 25 fotografů 14 různých národností,“ sdělil za projekt editor webu capturetheatlas.com Dan Zafra.

Za svůj snímek sklidil pozitivní reakce i Slovák Tomáš Slovinský. Mladý muž, jehož největší vášní je fotografování noční oblohy s přírodní krásou, jak uvádí na svém webu slovinsky.art. Sedm jeho fotografií bylo oceněno Astronomickým snímkem dne NASA, jeho záběry opakovaně použil i magazín BBC Sky At Night.

Viadukt Glenfinnan, nacházející se na skotské železniční trati West Highland, proslavily filmy o Harrym Potterovi.
Cesta jako do Bradavic. Nejkrásnější železniční tratě nabízí dechberoucí výhledy

Jak uvádí internetová encyklopedie cs.wikipedia.org, název galaxie Mléčná dráha je překlad latinského via lacteaa a popisuje její vzhled ze Země: na noční obloze je viditelná jako mlhavý světlý pás, který je tvořen pouhým okem nerozlišitelnými hvězdami.

Capture the Atlas je cestovatelský a fotografický web a blog, který pomáhá ostatním plánovat jejich cesty a zlepšovat jejich fotografie. Hlavním zaměřením je krajina, astrofotografie a uveřejněné články představují fotografické průvodce, návody a inspirace.