V platnosti po rozhodnutí hlavního hygienika zůstane zejména nošení respirátoru v interiéru a karanténa pro lidi s potvrzeným covidem-19.

Spolu se zrušením zmíněné obvykle pětidenní karantény při cestování na Slovensko, kterou lze nyní zkrátit absolvováním PCR testu s negativním výsledkem, Bratislava už nebude od cestujících při překročení slovenských hranic vyžadovat ani elektronickou registraci. V praxi to uvolní podmínky pro cestování turistů na Slovensko.

Pokles počtu hostů ze zahraničí 

Provozovatelé ubytovacích zařízení na Slovensku po propuknutí epidemie covidu-19 zaznamenali výraznější pokles počtu hostů z ciziny. Už před koronavirovou nákazou hlavní zahraniční klientelu slovenských hoteliérů tvořili Češi.

Chorvatské úřady i letos budou chtít po turistech před vstupem do země předložit potvrzení dokládající, že od nich nehrozí nákaza.
Na prázdniny do Chorvatska? I letos se budou muset Češi řídit nařízeními

Od středy lidé na Slovensku nebudou muset s výjimkou hromadných akcích vůbec nosit respirátor venku. Tato povinnost nadále zůstane například při cestování ve veřejné dopravě či v interiérech veřejných budov.