Obří čarodějnický klobouk v pokladně láká do místa, které je určeno pro celou rodinu. Dospělé potěší hned několik bazénů s vodou od asi 30 do přibližně 40 stupňů Celsia. Část koupacích prostor je schována pod střechu, takže nevadí ani silné přímé slunce či vydatné srážky. Velmi vkusně pak vypadá jeden z bazénů umístěný v objektu připomínající stodolu. A také zde mají možná nejatypičtější bazén v celém regionu - svým tvarem připomíná tlustou nudli.

Část areálu je pak vybudována v japonském stylu. U takovéhoto zařízení už lze skoro jako povinnost považovat bar umístěný uprostřed bazénu. Zajímavý je tak kontrast v chladných dnech, kdy návštěvníci jsou ve vodě v plavkách, zatímco obsluhující personál se choulí do bund. A jste v Polsku, proto je zde hitem pivo se sirupem. Přijde v přepočtu na 70 Kč. Za panáka běžného alkoholu zaplatíte podobně. Třetinka nealka stojí zhruba 50 Kč.

Mezi dvěma venkovními termálními bazény je jeden plavecký s několika drahami.
OBRAZEM: Maďarské lázně Széchenyi jsou levné a úchvatné

Opravdu hodně se zde myslí na děti. K dispozici zde mají tobogany s dětským bazénem, skákací polokouli i vodní průlezku. Nechybí ani obří nafukovací vodní hřiště, jak je ukázáno ve fotogalerii.

Dospělí pak mohou zamířit do bezplavkové wellness saunové zóny.  Ta je postavená zejména na řadě menších bazénů s horkou vodou. Do většiny z nich se najednou vměstná pouze několik jedinců. Některé bazény jsou vytvořeny doslova jako romantická zákoutí, nicméně intimnosti jsou zde přísně zakázány. K dispozici je pak klasická sestava saun.

Skoro jako v aquaparku u moře.
Hodně muziky za málo peněz. Termály Dunajská Streda vyvolají pocit pobytu u moře

Oblíbené jsou zde také saunové rituály, které se konají v jedné, v jinak nepřístupné sauně. Trvají necelou čtvrthodinku a najednou je může navštívit asi 30 lidí.

Užít si lze i tři kádě s rašelinou, které je vhodné navštívit na konci saunového dne. A pozor, mobil si zde nelze vzít ani do šatny, personál na to důrazně upozorňuje.

Občerstvení je v areálu zajištěno i díky restauraci s nabídkou několika jídel a příloh, které si můžete dle libosti zkombinovat. Běžná porce obědového jídla zde přijde na asi 200 Kč. O patro výše pak lze navštívit vyhlášenou steakovou restauraci. Zde už si připlatíte za exkluzivitu a i proto zde hlavní pokrm bude začínat na asi třech stovkách.

Nejstarším, největším a také nejnavštěvovanějším národním parkem v Chorvatské republice jsou Plitvická jezera.
Nejkrásnější chorvatské národní parky: Uchvátí hlavně milovníky přírody

A vstupné? Vždy bude záležet na aktuálním kurzu polského zlotého vůči koruně, termínu návštěvy, časovém omezení vstupenky i zda využijete saunové části. Letos v létě tak celodenní vstupenka pro dospělého bez časového omezení včetně možnosti wellness přijde na asi 800 Kč, pouze pro bazénovou část pak 550 Kč. O asi pětinu méně zaplatí studenti a senioři.

Koupit si lze i rodinnou vstupenku 2+1 za 1300 Kč s tím, že každé další dítě do 18 let bude stát asi 160 Kč. Určitě však lze doporučit podívat se internet, zda nějaký z českých, polských či slovenských „slevomatových“ webů nenabízí výhodnější cenu vstupenek. Lze tak za jednu osobu ušetřit částku, která se rovná právě běžnému obědu. Stejně tak je však dobré se podívat na web termálních lázní na aktuální cenu a porovnat, zda se nákup přes web nabízející slevu vůbec vyplatí.