Největší tropický svět v Evropě s názvem Tropical Islands leží asi 60 kilometrů od Berlína a jen necelé tři hodiny jízdy autem z Prahy. Ze severních Čech je to ještě blíž. Místo vypadá velmi moderně, přitom má velmi zajímavou historii.

Jak to vypadá uvnitř:

| Video: Youtube

Atrakce vodního světa se nachází v někdejším hangáru, který byl původně postavený v roce 1938 pro tehdy už nacistickou Luftwaffe. Po II. světové válce se objektu zmocnila Rudá armáda a Sověti ji využívali až do roku 1992.

close Německý zábavní park Tropical Islands je otevřený 24 hodin denně. info Zdroj: Shutterstock zoom_in Německý zábavní park Tropical Islands je otevřený 24 hodin denně.

V roce 2003 pak hangár koupila malajská investiční společnost, která zde chtěla stavět vzducholodě. Z tohoto projektu však sešlo a přednost dostalo vybudování obřího aquaparku Tropical Islands.

Co vše Tropical Islands nabízí

„Je zde propracovaný systém luxusních saun, tropického parku, písečné pláže, vodopádů, vířivek, tobogánů a další atrakcí včetně minigolfu. Voda je perfektně čistá, srovnatelná s vodou pitnou,“ popsal specializovaný web Aquaparks.

Zábavní park je zajímavý i tím, že je otevřený 24 hodin denně. Pojme až 6 600 lidí. Teplota vzduchu dosahuje 30 stupňů Celsia, voda v laguně má ještě o 2 stupně více.

close Německý zábavní park Tropical Islands je otevřený 24 hodin denně. info Zdroj: Shutterstock zoom_in Německý zábavní park Tropical Islands je otevřený 24 hodin denně.
Vstupné z tuzemského pohledu zrovna levné není:


Celodenní vstupenka Tropics & Sauna (pondělí až pátek)
- Dospělí 57,90 EUR
- Děti 43,90 EUR

Celodenní vstupenka Tropics & Sauna (víkendy a svátky)
- Dospělí 59,90 EUR
- Děti 44,90 EUR

Proč je prostor gigantický

Prostor je to u takovéhoto druhu zařízení opravdu gigantický. „Dovnitř by se vešla Eiffelova věž. Hlavní vodní plocha má velikost tří olympijských bazénů. Je zde i 50 tisíc skutečných rostlin a řada exotických ryb,“ popsal ve své reportáži Alex Ronan z magazínového webu Bon Apetit.

Popsal i velkou tamní atrakci – džungli. „Mají tu i motýly, kteří se živí šťávou z plátků pomerančů a ananasů. Žije zde také hejno plameňáků. I část vybavení je originálních, například dřevěné chýše vyráběli řemeslníci ze Samoy, v Německu byly jen předem zpracované díly smontovány,“ uvedl Alex Ronan.

Pod palbou kritiky

Ne vše je však tak krásné a dokonalé, jak na fotkách a propagačních materiálech může vypadat. Svědčí o tom hodnocení lidí na specializovaném cestovatelském webu Trip Advisor. Přestože má hodnocení čtyři z pěti hvězdiček, najde se zde řada negativních recenzí popisujících negativní zkušenosti.

Tropical Islands:

„Odpoledne to v bazénech vypadá jako v polévce, jen místo nudlí jsou lidé. Také nám trvalo hodinu, než jsme našli volnou židli. Personál je vyčerpán stížnostmi a reaguje neprofesionálně. Také téměř nemluví anglicky. Vybavení je jedinečné, služby uvnitř špatné,“ uvedla ve své recenzi například Tatiana Alekseeva z Nizozemska.

Britka Dorothy K. zase poukázala na přemrštěné ceny jídla, které neodpovídaly úrovni a negativně hodnotila personál. Celkově ji však potěšil celý areál a teplota vody.


Nahrává se anketa ...

Zcela spokojená zase byla Lois z Velké Británie. „Docela drahé vstupné, ale je to naprosto kolosální vodní park,“ podělila se o zkušenost.

close Facebook Deník Styl je tu pro každého. info Zdroj: Deník/Denisa Lottmannová zoom_in Facebook Deník Styl je tu pro každého.