Letos do soutěže dorazily tisíce snímků z více než 60 zemí světa, například z Kanady, Slovinska, Polska, Francie, Německa či Ameriky. Odbornou porotu nakonec nejvíce oslovil snímek od španělského fotografa Yhabrila Mora, který se stal celkovým vítězem soutěže se svým velkolepým záběrem siluety lyžaře letícího vzduchem proti zapadajícímu slunci.

Improvizace 

Fotografie byla pořízena v lyžařském středisku Baqueira Beret v srdci španělských Pyrenejí. Autor ke svému snímku řekl: „Po lyžařské soutěži jsem úplnou náhodou narazil na svého kamaráda Urko Yarzu. Během okamžiku jsme improvizovaně vymysleli plán při západu slunce a jen díky němu jsem mohl vyfotit tu nejlepší fotku z celého dne“.

Hlavní cena – Ranní mlha, autorem je Giulio Montini
Nezdolná krása počasí. Prohlédněte si nejlepší fotografie oceněné meteorology

Mezi další snímky, které se dostaly do TOP 20, patří například záběr, který vyvolává husí kůži, a je pořízený z nitra ledové jeskyně v Kanadě. Dále je to i nadpozemský snímek Mléčné dráhy klenoucí se nad jezerem Stellisee ve Švýcarsku i lyžař dramaticky uhánějící ze svahu ve Wyomingu.

Slavnostní předávání cen se konají v San Sebastianu 28. května a vítězné snímky budou vystaveny ve výstavní místnosti Club Vasco de Camping Elkartea mezi 30. květnem a 29. červencem.