Safari Park se zároveň blíží ročnímu návštěvnickému rekordu za posledních dvanáct let, který zaznamenal v loňském roce, kdy navzdory jarním covidovým uzávěrám přijelo do Dvora Králové 543 772 lidí.

Vysoké návštěvnosti pomohl také seriál televize Prima ZOO, který se odehrává v prostředí v safari parku a po prázdninové pauze se od úterý 30. srpna znovu vrací na obrazovky. Filmaři budou pokračovat v natáčení 2., 5. a 6. září v různých částech areálu zoologické zahrady.

Kvilda je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Šumavě, najít tam místo na ubytování na poslední chvíli je takřka nemožné.
Šumava je plná turistů. Život se vrátil do doby před covidem

„Letošní návštěvník s číslem 500 tisíc dorazil brzy, dokonce nejdříve v novodobé historii zahrady. Jsem nesmírně rád, že novinky v safari parku milovníky přírody lákají. Všem našim příznivcům upřímně děkuji za trvalou podporu a přízeň,“ uvedl ředitel Safari Parku Přemysl Rabas. Letošní prázdninová návštěvnost se blíží 300 tisícům, v červenci se vyšplhala na 153 785.

Jubilejními půlmiliontými návštěvníky letošního roku se stali ve čtvrtek 25. srpna manželé Stejskalovi z Litoměřic, kteří do Safari Parku jezdí pravidelně. „Při naší pravidelné dovolené v Krkonoších si Safari Park nenecháme nikdy ujít, chodíme alespoň jednou každý rok. Nejraději máme žirafy a surikaty, letos se těšíme na tučňáky,“ řekli manželé.

V Safari Parku Dvůr Králové je nově otevřená lanová vyhlídka uprostřed panoramatické lávky mezi výběhy, ze které můžou návštěvníci pozorovat z trochu jiné perspektivy žirafy, zebry, antilopy nebo nosorožce.
Zoo ve Dvoře Králové láká půl milionu lidí ročně. Víc než Pražský hrad

Symbolicky je přivítal ředitel Rabas. Stejskalovým předal poukaz na pobyt v Safari Park Resortu se stylovou africkou večeří v Safari pivovaru a zážitkem Žirafám z očí do očí. Tento balíček začal resort nabízet zcela nově všem, kdo se tam chystají vyrazit v průběhu podzimu.

V loňském roce dorazil půlmiliontý návštěvník 1. listopadu, byla jím paní Vlaďka z Choustníkova Hradiště.

Nová lákadla

Safari park v letošním roce otevřel největší expozici pro tučňáky v České republice, která je součástí rozsáhlého projektu West Cape představující zvířata z oblasti jihozápadní Afriky. Mezi hejno tučňáků brýlových tam mohou lidé vstoupit, expozice je průchozí, což nemá v zoologických zahradách obdoby. Tučňáky zatím doplňují ještě plameňáci růžoví a další vodní ptáci. Těsně před dokončením je ve stejné části areálu také nový velký výběh pro velké kopytníky nebo voliéry pro pelikány, volavky obrovské a mnoho dalších druhů.

Rozsáhlou opravou prošlo největší terárium Vodních světů, které nově představuje kriticky ohrožené krokodýly štítnaté. Pozornost přitahuje i největší evropská expozice pro hrochy obojživelné, která se otevřela v loňském roce, nově opravený pavilon pro hrošíky liberijské a mnoho dalších výběhů a expozic afrických zvířat.

Z nočních prohlídek na zámku Opočno.
Šetřit se musí všude, i na zámcích. Zdražují a zkracují návštěvní dobu

Více lidí do zoo přišlo v létě i přes zdražení vstupného. Vstupné v hlavní sezoně pro dospělého placené v hotovosti na pokladně meziročně zdražilo o 30 korun na 270 korun. Při platbě kartou nebo při nákupu vstupenek na internetu je vstupné nižší až o 50 korun. Za vjezd do areálů safari vlastním autem zájemce zaplatí 370 korun za auto, loni byl vjezd auta za 350 korun.

NÁVŠTĚVNOST SAFARI PARKU DVŮR KRÁLOVÉ

1. 1. - 25. 8. 2022: 500 000
celý rok 2021: 543 772
červenec 2022: 153 785
rekordní denní návštěvnost 2022: 6. července 8 296
rekordní návštěvnost ve všední den: úterý 2. srpna 8 002