Labská stezka je cyklostezka v Česku a Německu vedoucí především podél řeky Labe až k jejímu ústí do Severního moře. Lidem slouží už více než čtvrtstoletí a nabízí 1300 kilometrů atraktivního putování. Hlavně v turistické sezoně se na ní potkávají tisíce cyklistů, koloběžců, in-line bruslařů i běžců, ale i rodin s dětmi na procházkách. Díky cykloprůvodci mohou lidé dostat aktuální tipy na výlety a zážitky, ale i informace o lodním spojení, přívozech, cykloservisech nebo službách pro přepravu kol či zavazadel.

„Nový cykloprůvodce představí nejen vlastní trasu, ale nabízí i široký výběr ubytovatelů a služeb pro cyklisty podél celé Labské stezky. Ta získala v loňském roce ocenění čtenářů časopisu Bike & Travel jako třetí nejoblíbenější říční stezka,“ uvedl koordinátor Labské stezky Daniel Mourek.

Slavnostní křest vydání cykloprůvodce pro rok 2023 se uskutečnil v pátek 17. března jako příklad česko-německé spolupráce v expozici Saska Anhaltska v rámci veletrhu Holiday World Praha.

Průvodce bude po celý rok zdarma k dispozici na všech důležitých veletrzích cyklistiky a cestovního ruchu v ČR, Německu, Holandsku, Dánsku a dalších zemích Evropy. K dostání je zdarma také ve všech informačních centrech podél Labe a v zařízeních s certifikací Cyklisté vítáni na Labské stezce. V elektronické podobě jej lidé najdou na oficiálním webu www.labska-stezka.cz, kde je možné objednat i zaslání tištěné verze brožury.