Při slavnostním zahájení demolice se do bývalého Horáckého zimního stadionu, dnes CZ LOKO Arény, poprvé zahryzl demoliční bagr. Přítomní hosté symbolicky odstěhovali hokejovou šatní skříň, ve které se převlékal například bývalý hokejista Jiří Holík, a také část sedaček ze stadionu.

Ty budou po dokončení výstavby na místo stadionu navráceny, ale už do hokejové síně slávy, která bude součástí nové Horácké multifunkční arény.

| Video: Youtube

Manažer výstavby a radní Jihlavy David Beke zrekapituloval uplynulých 4,5 roku příprav. Hokejové legendy Jiří Holík, Jan Klapáč, Patrik Augusta, Oldřich Válek, Bedřich Ščerban a další se přišli rozloučit se „svým“ stadionem a popřáli nové aréně hodně úspěchů.

Za hostitele dnešní slavnosti a za investora celého projektu pozdravil hosty primátor Jihlavy Petr Ryška, přijel také předseda senátu Miloš Vystrčil. Kraj Vysočina, který stavbu podpoří částkou půl miliardy korun, zastupoval hejtman Vítězslav Schrek. 

Za autory projektu, architektonické studio Chybík&Krištof, přijel Michal Krištof. A stavební firmu GEMO, která halu bude stavět, zastupoval její majitel Jaromír Uhýrek.